Šilhavý vysvětlil, proč sáhnul po Teclovi: Typologicky se nám hodí k tomu, co v Portugalsku a Španělsku chceme hrát

Šilhavý vysvětlil, proč sáhnul po Teclovi: Typologicky se nám hodí k tomu, co v Portugalsku a Španělsku chceme hrát

Protože musel českou výpravu před zbývajícími dvěma zápasy červnového programu Ligy národů na Pyrenejském poloostrově opustit zraněný Jakub Jankto, Jaroslav Šilhavý sáhl do hráčských zásob a povolal do zbraně zkušeného slávistu Stanislava Tecla.

Ten tak bude mít šanci rozšířit své reprezentační portfolio o starty na portugalské (9. června), respektive španělské půdě (12. června).

"Jakub Jankto, který kvůli zranění musel střídat v posledním zápase, se bohužel do konce tohoto srazu nestihne dát zdravotně do pořádku," ozřejmil na webu repre.fotbal.cz manažer Tomáš Pešír.

Proč sáhnul hlavní trenér právě po devítinásobném reprezentantovi z Edenu? "Standa je rychlostní typ hráče, bojovník a zkušený hráč, který na hřišti nechá pro svůj tým úplně všechno. Vždycky ze sebe vydá maximum a pro soupeře je nepříjemné proti němu hrát. Typologicky se nám hodí k tomu, co v Portugalsku a Španělsku chceme hrát. Ostatně už ve svém posledním reprezentačním zápase proti Ukrajině na podzim předvedl výborný výkon. Zvažovali jsme, že bychom navíc povolali i útočníka z jednadvacítky, ale nakonec jsme se rozhodli pro Standu Tecla, který se nám do týmu hodí vzhledem k nadcházejícím zápasům typologicky víc," obhajoval šedesátiletý odborník svou volbu.

Oficiální trénink a tiskovka proběhne v Lisabonu již ve středu, ve čtvrtek pak proběhne výkop ve 20:45.

Šéf FIFA a Putinův přítel Infantino se může radovat: španělský sudí a UEFA pomohli vyřadit Ukrajince z MS

Zdroj: fotbal.cz