Barcelona již koketuje s variantou, že by to s Lewandowským nevyšlo. Které jméno je alternativou?

Barcelona již koketuje s variantou, že by to s Lewandowským nevyšlo. Které jméno je alternativou?

Jednání mezi katalánským klubem a polským kanonýrem Robertem Lewandowským již nějakou chvílí probíhají a samotný hráč se v médiích nikterak netají chutí výzvu na Camp Nou přijmout. V cestě ale stojí bavorská mašina, která byla roky zvyklá na jeho gólové hody. Není divu, že jej Bayern nechce uvolnit, ačkoliv za rok tak již musí učinit bez nároku na finanční kompenzaci. Také Barcelona musí zvažovat své možnosti, aby letní přestupové okno neprospala a na startu nové sezóny nebyla bez nového střelce.

Barcelona by ráda angažovala dlouholetou tvář Bayernu Mnichov, ale pokud bundesligový mistr nesvolí k jeho uvolnění, bude si muset ještě jeden rok počkat. To však narušuje plány, které má kouč Xavi pro novou sezónu. Rád by vrátil klub na vrchol a jedním z klíčů k mistrovskému titulu by mohl být právě efektivní střelec.

Na Camp Nou i nadále věří, se podaří Roberta Lewandowského získat. Trenér však sestavil i náhradní plán, který údajně vykazuje hned několik dalších možností. Na čele tohoto seznamu však figuruje španělský útočník ve službách Villarrealu, jenž v uplynulé sezóně zářil nejen v La Lize, ale taktéž v Lize mistrů.

Předmětem zájmu má být třicetiletý útočník Gerard Moreno. Přestože v poslední sezóně vykázal několik zranění, jeho čísla budí i tak pozornost. V sedmadvaceti odehraných zápasech napříč všemi soutěžemi zaznamenal třináct gólů a šest asistencí. Tamní stratég Unai Emery s ním počítá i v dalších plánech, ale samotný hráč by mohl vyslyšet volání klubu, který mu místo Konferenční ligy nabídne účast v Lize mistrů.

Zdroj: thehardtackle.com