Recept na Ronalda je těžké najít, hledá ho asi každý, míní kapitán českého výběru, jehož čeká 63. start v sezoně

Recept na Ronalda je těžké najít, hledá ho asi každý, míní kapitán českého výběru, jehož čeká 63. start v sezoně
OBSAHUJE VIDEO

Kapitána české reprezentace Tomáše Součka čeká ve čtvrtek večer proti Portugalsku 63. zápas sezony, což je vskutku pořádná porce. Jak je na tom jeden z tahounů West Hamu United se silami?

"Cítím, že sil mám dost. Měl jsem pět dní volno po konci Premier League a už mi to chybělo, takže jsem byl rád, že jsem se už potkal s kluky na srazu. Jak už jsem řekl, jsou to sice zápasy v dovolenkovém termínu, ale pořád hrajeme se špičkovými mužstvy a chceme se za každou cenu udržet v této společnosti," burcoval v rámci interview pro server repre.fotbal.cz bývalý záložník Slavie, Liberce i Viktorie Žižkov.

Už nějaký čas nastupuje ve středu zálohy po boku "vysavače" Michala Sadílka z Twente. Jak se mu s ním hraje? "Sáďa do týmu ihned zapadl. Okamžitě ukázal, že je to kvalitní fotbalista. Hraje se mi s ním dobře, doufám, že i jemu se mnou," přidal "Suk".

Jak by porovnal současnou sílu Španělska a Portugalska? "Každý z těch týmů má něco. Hrají trochu odlišně. Když jsme se koukali na soupisku, tak se ukazuje, že kvalita je obrovská. Jsou oproti Španělsku přímočařejší, ukázali jsme si, co by na ně mohlo platit a doufám, že se nám to povede přenést i na hřiště," doplnil na webu fotbal.cz svěřenec Jaroslava Šilhavého i Davida Moyese.

Největší hvězdu nejbližšího soupeře Cristiana Ronalda dobře zná z Premier League. Existuje recept, jak ho zastavit a vynulovat? "Recept na Ronalda je těžké najít, hledá ho asi každý. Společně s Messim jsou to nejlepší hráči světa za posledních deset nebo patnáct let. A prokazují to každý rok. Poslední rok jsem proti němu hrál dvakrát. Pozvedl celou anglickou ligu, lidi koukají na zápasy i třeba jen proto, že tam je on. Je to určitě unikát. Nejlepší by asi bylo, aby nevystřelil na bránu. Musíme si pomáhat všichni, aby nám gól nedal, což je samozřejmě hlavní cíl. Jeho spoluhráči na něj hodně spoléhají, hledají ho často a musíme si na něj dát pozor," zakončil před třetím červnovým vystoupením v Lize národů sedmadvacetiletý fotbalista.

Česko v Portugalsku a ve Španělsku, Anglie s Itálií, Rakousko-Francie, Dánsko-Chorvatsko, ME 21: Česko-Andorra

Zdroj: fotbal.cz