Už od začátku, kdy jsem do Lucernu přišel, jsem byl nadšený a to nadšení přetrvává, mne si ruce exsparťan Frýdek

Už od začátku, kdy jsem do Lucernu přišel, jsem byl nadšený a to nadšení přetrvává, mne si ruce exsparťan Frýdek

Exsparťanský univerzál Martin Frýdek bude hrát švýcarskou nejvyšší soutěž i v nadcházejících dvou letech. Pokud se ho tedy jeho domovský klub nebude chtít zbavit hostováním nebo prodejem.

V Lucernu, s nímž loni vybojoval domácí pohár a k tomuto datu za něj nastoupil do 66 soutěžních duelů, totiž třicetiletý obránce či záložník za asistence své agentury Sport Invest prodloužil kontrakt.

"Už od začátku, kdy jsem do klubu přišel, jsem byl nadšený a to nadšení přetrvává. Jsem rád, že jsme závěr sezony zvládli tak, jak jsme zvládli. Doufám, že další dva roky už nebudu zažívat boj o záchranu, že jsme se ponaučili a že naopak budeme hrát nahoře. Jsem každopádně spokojený, že mohu zůstat v Lucernu," mnul si ruce ostřílený hráč, jenž si v minulosti zahrál i za Senicu či Liberec.

S vytížením je ve Švýcarsku spokojen. "Sezona byla fajn. Škoda, že jsme na podzim neudělali víc bodů. Tu sezonu předtím jsem odehrál všechno, teď tam nějaké absence byly kvůli zdravotním problémům, ale nebylo to nic velkého. Po kontaktech, což k fotbalu patří. Snad se mi zranění teď budou vyhýbat," přál si starší syn vicemistra Evropy z roku 1996.

Se setrváním ve swissporareně pro necelých 18 tisíc diváků nemá žádný problém ani rodina, ba naopak. "Děti se učí jazyk, mají tam kamarády, chodí tam do jeslí. Já jsem v týmu spokojený, umím jazyk, všechno je fajn. Celá rodina jsme tam spokojení," přidal v rozhovoru pro ČTK rodák z Hradce Králové, jemuž začne příprava na nový ročník již v pondělí.

A jaké bude mít ambice v sezoně 2022/2023? "Bude nový tým, pět lidí odešlo a uvidíme, kdo přijde. Ale věřím, že se můžeme pohybovat ve středu tabulky a koukat se na pohárové příčky. Ale jak se hraje jen s 10 týmy, je ta liga velmi vyrovnaná a záleží, jak se chytne začátek. V té minulé jsme ho nechytli a pak jsme se v tom babrali. Tak to se snad nebude opakovat," zakončil svěřenec kouče Maria Fricka, jehož soubor čekají v nejbližší době přáteláky s Winterthurem, Altachem i Vaduzem.

Vydra: Třeba mě vezme nějaký klub, i když jsem zraněný. Slyšel jsem o Spartě i o dalších adresách

Zdroj: ČTK