Alba: Češi nám v prvním zápase dělali problémy v obraně. Jejich brejky byly nebezpečné

Alba: Češi nám v prvním zápase dělali problémy v obraně. Jejich brejky byly nebezpečné

Další zaváhání již připustit nehodlají. Španělé v Edenu urvali proti českému výběru pouhý bod až v samotném závěru. Trojnásobní mistři Evropy se nyní představí v Maláze před vlastními fanoušky a vyprodanému stadionu se chtějí odvděčit výhrou. Obránce Jordi Alba na tiskové konferenci poukázal na to, že lepší výkony musí vykázat především defenzivní řada, které Česko v úvodní konfrontaci zatápělo.

Po čtvrteční hubené výhře ve Švýcarsku chtějí červnové reprezentační okno uzavřít úspěchem před vlastními fanoušky. „Čeká nás poslední zápas nesmírně náročné sezony, zápasů bylo opravdu hodně. Je třeba zakončit sezonu vítězně, abychom si mohli užít dovolenou co nejlépe,“ nechala se slyšet tvář Barcelony.

Levý obránce katalánského giganta očekává podobný zápas jako před týdnem, jen by byl rád za mnohem lepší výsledek po závěrečném hvizdu. „Budeme chtít začít aktivně. Češi nám v prvním zápase dělali problémy v obraně rychlými brejky, byl to dost komplikovaný zápas. Doufejme, že to zítra dobře dopadne. Koneckonců hrajeme doma, takže po vítězství toužíme více než kdy jindy,“ pokračoval zkušený bek.

Za výhrou bude hnát Španělsko vyprodaný třicetitisícový stadion v Maláze. Po lístkách na toto utkání se zaprášilo během patnácti minut, což deklarovalo zvýšený zájem. Domácí výběr se na tuto adresu vrací poprvé od listopadu 2017, kdy zde zvítězilo v přípravě 5:0 s Kostarikou. „Je to milé. Několikrát jsme tu hráli a bylo vidět, jak lidi tady v Andalusii mají fotbal rádi. Panuje tu možná ještě větší nadšení než jinde. Doufám, že lidem poskytneme příjemný zážitek a že to bude kouzelná noc,“ dodal Alba.

Zdroj: sport.cz