Sevilla tuší, že Koundé v létě pláchne za lepším. Jakou cenovkou jej klub z Andalusie ocejchoval?

Sevilla tuší, že Koundé v létě pláchne za lepším. Jakou cenovkou jej klub z Andalusie ocejchoval?

Čtvrté místo v tabulce uplynulého ročníku La Ligy znamená pro Sevillu účast v dalším díle prestižní milionářské soutěže známé jako Liga mistrů. Vedení klubu z Andalusie však musí před novou sezónou řešit posilování kádru, především pak v zadních řadách.

Obrana Sevilly doznává trhlin. Diego Carlos již změnil klubové barvy, když vyslyšel volání z Aston Villy, dalším má být francouzský legionář Jules Koundé. Jméno, které na přestupovém trhu výrazně rezonuje již déle jak rok.

Vedení španělského klubu potvrdilo zprávu, že obletovaný stoper vyjádřil chuť zkusit novou výzvu a rád by během letního přestupového okna odešel. Někdejší součástka Bordeaux dokázala v Sevilla vyrůst v jeden z nejzajímavějších defenzivních klenotů a už nyní je jasné, že investice ve výši 25 milionů eur se pořádně vyplatila.

"Jsem si jistý, že hráč respektuje Sevillu a je u nás šťastný. Co se týká Koundého, tak to není o penězích. Je to o tom, že si chce zahrát za konkurenceschopnější klub, než jakým je Sevilla,“ nechal se slyšet generální ředitel José Mária Cruz. O jeho služby dlouhodobě projevují zájem Real Madrid, Barcelona nebo Chelsea. Nový zaměstnavatel však bude muset uhradit minimálně 65 milionů eur.

Zdroj: football-espana.net

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.