Český výběr v Maláze neuspěl, Seferovič obral Portugalce, Haaland čaroval proti Švédům

Svěřenci kouče Jaroslava Šilhavého zakončili červnové zápasy Ligy národů ztrátou se Španělskem. Jihoevropský gigant v domácím prostředí v Maláze uspěl díky dvěma trefám, které obstarali Soler a Sarabia. V tabulce to znamená, že skupinu A2 vede Španělsko, které tak využilo zaváhání Portugalska ve Švýcarsku. Jedinou branku utkání tam zaznamenal již v první minutě Seferovič.

Zajímavou přestřelku nabídlo poměření sil Norska se Švédskem a vidět byla čerstvá posila Manchesteru City Erling Haaland. Dvěma trefami pomohl svému týmu k výhře 3:2. Zatímco domácí udeřili ještě díky Sorlothovi, přesné zásahy v barvách hostů vykázali Forsberg a Gyokeres.

Řecko se dlouhou dobu trápilo proti Kosovu. Až ve druhém poločase se podařilo nalézt recept na defenzivu hostů, což se podařilo Giakoumakisovi a Mantalosovi. Slovinsko si se Srbskem rozdělily body za remízu 2:2. Balkánské utkání v první půli vyznělo lépe pro hosty, kteří slavili trefy Živkoviče a Mitroviče. Po změně stran však domácí srovnali zásluhou Čerina a Šeška.

Španělsko - Česko 2:0
Branky: 24. Soler, 75. Sarabia

Švýcarsko - Portugalsko 1:0
Branka: 1. Seferović

Slovinsko - Srbsko 2:2
Branky: 48. Gnezda Čerin, 53. Šeško - 8. Živković, 35. A. Mitrović

Řecko - Kosovo 2:0
Branky: 71. Giakoumakis, 90+9. Mantalos