Na chrudimském stadionu došlo k úlevě. Pokračují oba kapitáni a MFK počítá i s navrátilcem z Bohemians

Na chrudimském stadionu došlo k úlevě. Pokračují oba kapitáni a MFK počítá i s navrátilcem z Bohemians

Desátý tým uplynulého ročníku FNL MFK Chrudim se nakonec přesvědčivě zachránil a v těchto dnech už začíná tvořit kádr pro nadcházející soutěžní ročník 2022/2023.

V barvách východočeského celku budou po podpisu kontraktů na další rok i nadále pokračovat jak Jan Řezníček, tak Ondřej Kesner, což jsou hráči, kteří si v poslední době mezi sebou předávali kapitánskou pásku.

Zejména obětavý středopolař Kesner je chrudimskou legendou, která je v klubu již od jeho premiérové třetiligové sezony, čili deset let.

Řezníček dorazil do Chrudimi před minulou sezonou z Opavy a v oporu a velkého lídra se vyprofiloval zejména v jarní důležité části, která přinesla záchranu.

"Když jsem přišel, tak jsem zjišťoval, proč hráč, který přišel jako posila z první ligy, na podzim skoro nehrál, domluvil jsme se s ním na určitém způsoby hry a on to splnil na 100 procent. Hned od prvního přáteláku v zimě v Liberci jsem tušil, že by to mělo fungovat a nespletl jsem se. Byl vynikající," chválil svého svěřence kouč Radek Kronďák, jehož slova nabídl web mfkchrudim.cz.

Do mužstva se po šestiměsíčním hostování v Ďolíčku mimo jiné vrací i opora zadních řad Dominik Hašek, protože na něj ve Vršovicích neuplatnili opci. Bývalý zadák Hradce Králové, Převýšova, Mladé Boleslavi i Vlašimi se tak vrací na dobře známé místo.

Na konci června čeká Chrudim první příprava léta proti rezervě Sparty a měli by u toho být všichni tři jmenovaní...

Proč Sparta sáhla potřetí po Sivokovi a jaká náplň práce ho na Letné či na Strahově vůbec čeká?

Zdroj: mfkchrudim.cz

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.