Hlavní tváře slávistického béčka, které pod koučem Jarolímem čeká baráž o postup do druhé ligy

Protože v posledním kole ČFL skupiny A Slavia B na Xaverově přetlačila rezervu Plzně poměrem 3:1, účast v baráži o celkového vítěze třetí ligy si vysloužila ona. Sešívaní tak dostanou příležitost zaklepat na druholigové dveře, s tím, že jejich soupeřem budou Zápy, kterým se podařilo ovládnout skupinu B. Baráž o FNL se bude hrát ve středu 15. a v sobotu 18. června a my se právě teď podíváme na hlavní tváře slávistického béčka, které se o dotyčný úspěch zasloužily...

Moses Usor (útočník)

Ani dvacetiletý nigerijský forvard není ve Slavii příliš dlouho, neboť do ní dorazil v zimě 2022. V rodné zemi hrál za akademii, z níž mimo jiných vzešli také Peter Olayinka nebo Yira Sor. Byť hrál na jaře za béčko, už má za sebou i debut za první tým, k němuž došlo 15. května v derby proti Spartě (šel na plac v 80. minutě).

Daniel Šmiga (útočník)

Perspektivní Šmiga je teprve osmnáctiletým teenagerem, ale jeho konto už zdobí čtyři prvoligové starty za Baník a ve Fortuna:lize debutoval již před více než rokem proti Zbrojovce. I když začínal ve Frýdku-Místku, ve třinácti letech se odebral do zmíněné Ostravy a od února 2022 je v Praze. I on má za sebou premiérou ve výběru Jindřicha Trpišovského, k níž došlo v dubnu při demolici Pardubic (4:0).

Marek Jarolím (trenér)

Ve výčtu výrazných tváří béčka nesmíme zapomenout ani na osmatřicetiletého trenéra, který za to všechno zodpovídá. Je jím Marek Jarolím, jenž ve Vršovicích mimo jiné spolupracuje také s Ivo Knoflíčkem. Ten, jehož strýcem je Karel Jarolím, převzal rezervu v červnu 2022 po Martinu Hyském a předtím vedl tři roky juniorské výběry stejného klubu.