Haaland: Věřím, že jsem na správném místě. Nemůžete jinak než obdivovat styl City, který je úžasný

Haaland: Věřím, že jsem na správném místě. Nemůžete jinak než obdivovat styl City, který je úžasný
OBSAHUJE OHLASY

Už je to uděláno, už je to hotovo. Opěvovaný střelec Erling Haaland už patří úřadujícímu anglickému šampionovi z Etihad Stadium.

Jednadvacetiletý reprezentant Norska se upsal klubu z modré strany Manchesteru na příštích pět let až do léta 2027.

Jak zaznělo v anglickém tisku, celková hodnota transferu z Německa na ostrovy se může i včetně bonusů, útočníkova platu během víceleté smlouvy i provizí agentovi vyšplhat až na několik set milionů eur.

"Vždy jsem sledoval City. Nemůžete jinak než obdivovat jejich styl, který je úžasný. Vytváří si spoustu šancí, což je pro hráče, jako jsem já, skvělé," uvedl kanonýr, jehož devětačtyřicetiletý otec Alfie nastupoval za Citizens před dvaceti lety (2000 - 2003).

Hodně si slibuje i od spolupráce s Josepem Guardiolou. "V kádru je tolik prvotřídních hráčů a Pep Guardiola je jedním z nejlepších trenérů všech dob. Věřím, že jsem na správném místě, kde naplním své ambice," přidal hráč, jenž se rozloučil s Borussií s bilancí 86 branek v 89 startech.

S útočníka, který vstřelil za Norska 20 gólů v jednadvaceti vystoupeních, je nadšeno i vedení mistra Premier League. "Jeho vzestup je pozoruhodný a to je mu stále teprve 21 let. Nejlepší roky jsou teprve před ním. Jsme přesvědčeni o tom, že pod Pepovým vedením se ještě zlepší," zaznělo z úst sportovního ředitele Txikiho Begiristaina.

Za osminásobného vítěze anglické ligy může Haaland debutovat již v červencovém přáteláku proti mexickému klubu América.

LN: Repríza finále MS Francie-Chorvatsko, Německo-Itálie, Anglie-Maďarsko. Play off La Ligy. ME hráčů do 19 let

Zdroj: mancity.com

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.