Šulc opět opouští Doosan arénu a přichází jako Peltův dárek Horejšovi na Střelnici...

Šulc opět opouští Doosan arénu a přichází jako Peltův dárek Horejšovi na Střelnici...

Klatovy, Karlovy Vary, Slovan Bratislava, Táborsko, Botosani, Sint-Truiden a Besiktas Istanbul. Toť kluby, s nimiž se Viktoria přátelsky potká v následujících týdnech.

Jean-David Beauguel, Aleš Hruška, Eduardo Santos, Jan Sýkora, Václav Míka, Dominik Sváček, Michal Hlavatý, kterého čeká návrat do Pardubic a Pavel Šulc, jenž míří do Jablonce, už u toho samozřejmě nebudou.

Jednadvacetiletý odchovanec Viktorie už byl v minulosti zapůjčen v Jihlavě, Opavě i Českých Budějovicích a byť minulou sezonu odehrál za Plzeň 27 prvoligových duelů a dalších 8 vystoupení přidal v jiných soutěží, čeká ho mise na severočeské Střelnici. Dosavadních 77 prvoligových zápasů už tak může rozšiřovat pod vedením trenéra Davida Horejše.

"Pavel Šulc potřebuje získávat zkušenosti a znovu se nastartovat. Nyní se začne připravovat v Jablonci. Myslím si, že je to správný krok pro obě strany," okomentoval odchod Michal Bílek.

Nové posily Václav Pilař, Kristi Qose, Martin Jedlička, Jan Kliment, Filip Čihák, Libor Holík a Mohamed Tijani ovšem ano.

Tým Michala Bílka (až na výjimky) už má za sebou jak zátěžové testy, tak povinnou zdravotní prohlídku a nyní se vše bude ladit k tomu, aby byla na HJK Helsinki nebo RFS Riga co nejlepší forma.

Letní kádr Viktorie:

Brankáři: Jindřich Staněk (zapojí se později), Marián Tvrdoň, Martin Jedlička

Obránci: Lukáš Hejda, Luděk Pernica, Radim Řezník, Filip Čihák, Libor Holík, Mohamed Tijani, Milan Havel (zapojí se později), Robin Hranáč (v rekonvalescenci), Filip Kaša (v rekonvalescenci)

Záložníci: Aleš Čermák, Jan Kopic, Kristi Qose, Dominik Janošek, Miroslav Káčer, Lukáš Kalvach (zapojí se později), Šimon Falta, Václav Pilař, Ondřej Mihálik, Pavel Bucha, Jhon Mosquera, Modou Ndiaye, Alexandr Sojka

Útočníci: Tomáš Chorý, Jan Kliment, Matej Trusa, Tomáš Jedlička

Alijagič opustí slávistické struktury bez jediného soutěžního startu za sešívané "S", měl by se stát kolegou Vaclíka

Zdroj: fcviktoria.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.