Škoda, že jediné, co neprodáte, je klub. Fanoušci Mladé Boleslavi po odchodu Ewertona do Slavie zuří

Škoda, že jediné, co neprodáte, je klub. Fanoušci Mladé Boleslavi po odchodu Ewertona do Slavie zuří

Pamatují si čtenáři eFotbal.cz, jak vysoké byly ambice boleslavského fotbalu po postupu do ligy v roce 2004? Extrémně vysoké. Po první záchranářské sezóně se Mladá Boleslav stala štikou ligy a hned ve druhé prvoligové sezón vybojoval skvěle šlapající tým druhé místo a hned na to třetí.

Na „Bolku“ v té době chodil plný dům a Středočechům to opravdu klapalo. Kromě hezkého pohledného fotbalu a umístění v přední části tabulky se klub probojoval do předkola Ligy mistrů a do základní skupiny Poháru UEFA (předchůdce současné Evropské ligy).

Pak se ale něco změnilo a v Boleslavi to přestalo fungovat. Klub již několik sezón hraje průměrně a diváci nechodí. Jistě, svou roli v tom hraje samozřejmě i hokej – Bruslařskému klubu se v posledních letech daří a pravidelně postupuje do play off. Ovšem zbylé torzo fanoušků fotbalového klubu z města aut z toho již několik sezón viní vedení svého milovaného klubu a opakovaně ho vyzývají – v čele s prezidentem Josefem Dufkem - k odchodu.

A odchod Davida Douděry a nyní i Ewertona vztek fanoušků „Fabrikářů“ jenom umocnil. „Po letech plácání se ve středu tabulky se přišlo na to, že se můžeme dál plácat ve středu tabulky a pěkně vydělávat,“ objevuje se například v komentáři na facebookovém účtu FK Mladá Boleslav pod příspěvkem o odchodu Ewertona. „Škoda, že jediné, co neprodáte, je klub,“ píše další boleslavský příznivec.

Boleslavští fanoušci kritizují vedení klubu především za to, že není úplně vidět, kam peníze za opakované odchody fotbalistů jdou. Středočeši se totiž ne a ne dostat z průměru ligy zpět na špici. „Bolka má za to 20 milionů. Kam to dají ty peníze? Asi na koně, nic mě teď nenapadá,“ rýpl si do vedení a prezidenta Josefa Dufka další fanoušek. Právě Dufek je fanoušky Mladé Boleslavi kritizován nejvíce. Fanoušci ho podezřívají z toho, že peníze za klub Dufek dává do koňských dostihů, kterým se boleslavský prezident klubu již několik let věnuje. Ostatně, v roce 2019 Dufek a spol. přivedli do klubu partnera obchodní společnost Loko Trans, s jejímž jednatelem Karlem Jalovým se prezident Dufek zná právě z dostihového prostředí.

Vzkaz fanoušků Mladé Boleslavi

Bude zajímavé sledovat, jestli se Mladá Boleslav vrátí do bojů o špičku ligy. Fanoušci tam jsou skeptičtí…

Nečekaná změna v rámci Slezska! Kapitán Opavy bude zařezávat v Karviné a říká: I okolí cítilo, že jsem vyčichlý

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.