Těžké časy na Old Trafford. V každém zápase byla cítit nenávist, nezastírá realitu výkonný ředitel klubu Arnold

Těžké časy na Old Trafford. V každém zápase byla cítit nenávist, nezastírá realitu výkonný ředitel klubu Arnold

Přestupovou politiku má každý klub nastavenou jinak. Některé kluby šetří, jiné vychovávají. Najdou se však i týmy, kterým nedělá problém utrácet za hráče horentní sumy.

Jedním z těchto klubů je i Manchester United. Ten má jednu z největších fanouškovských základen na světě. Tudíž je každý krok Red Devils pod řádným drobnohledem.

Zlí jazykové tvrdí, že klubu schází kompetentnost ve vedení. Tato skutečnost je však podporována i ve vlastních řadách. Výkonný ředitel Manchesteru United Richard Arnold, si ve svém posledním prohlášení nebral servítky a přestupovou politiku United řádně zkritizoval.
"Utratili jsme miliardu liber za hráče. Utratili jsme více než kdokoli v Evropě. A výsledky nejsou vidět. Ty peníze jsme neinvestovali dobře. Nejsem nadšený z toho, kde se momentálně nacházíme. Nejsem tu od toho, abych hájil Joela (Glazera – předsedu MU). Doslova jsme vyhodili, spálili ohromné množství financí.“

V United jsou si vědomi toho, že musí nastat změny, aby se klub mohl opět vrátit do boje o nejvyšší příčky. "Máme nového finančního manažera (Johna Murtougha) a to je dobré. Je to dobré pro budoucnost, pro stavbu nového stadionu. Musíme však do této vize zapojit i investory. To bude mým úkolem."

Arnold se dotkl i problematiky týkající se stávajících vlastníků United. Kteří byli kritizováni fanoušky takřka celou sezónu. "Jestli se vám nelíbí stávající majitelé, s tím vám nejsem schopen pomoct. Ale minulá sezóna byla zatracenou noční můrou. V každém zápase byla cítit nenávist."

Příznivci Manchesteru dokonce složili Glazerovým chorál, který nicméně nebyl nikterak lichotivý, a příliš nepomohl ani hráčům samotným.

Fanoušci jsou však stále netrpěliví. Na Old Trafford nebyla ohlášena žádná posila. Nicméně Arnold je nabádá k trpělivosti a vyzývá je ať věří vizi nového manažera United, Erika ten Haga.

Zdroj: Goal.com

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.