Pro pohodu nových hráčů Viktorie je dobré, že se gólově prosazují. Naposledy to v celé parádě odnesly Karlovy Vary

OBSAHUJE VIDEO

Město Touškov hostilo uprostřed týdne druhou plzeňskou přípravu léta, v rámci níž Viktoria vyzvala Karlovy Vary a stejně jako Klatovy je jednoznačně přejela.

Třetiligový celek z lázeňského města navíc dostal od mistra Fortuna:ligy naloženo ještě více, než první zmíněný soupeř (6:0) a musel strávit nepříliš lichotivý výsledek 0:9.

Plzeňští se přitom rozjeli zejména po změně stran, neboť v prvním dějství potěšili Michala Bílka pouze nováčci Jan Kliment a Cadu.

"Pocity jsou skvělé, cítím se v tomhle dresu dobře. Všichni lidé tady mi dodávají klid a sebevědomí. Za svůj první gól jsem moc šťastný," usmíval se čtyřiadvacetiletý Brazilec Cadu, který dorazil na západ země z Pardubic.

Ve druhé půli se pak před zraky 1500 diváků dvakrát prosadil Chorý, dvakrát Mosquera a po jedné trefě přidali Čihák, Mihálik a Řezník. "Sice to byl gól už na 3:0, ale přesto je to skvělý pocit a i v přípravě to moc potěší. Všichni kluci chtějí hrát fotbal, takže si mi s nimi hraje dobře. Oba zápasy zatím splnily očekávání a těším se na další," vzkázal defenzivně laděný Čihák.

A co opohled trenérského štábu? "Pro pohodu hráčů, hlavně těch nových, je dobré, že se gólově prosazují. Pro kluky je určitě lepší odehrát poločas proti papírově slabšímu soupeři, než jen trénovat. Navíc se nikdo nezranil, takže jsme určitě spokojeni," mnul si ruce člen realizačního týmu Pavel Horváth, jehož ohlasy nabídly stránky fcviktoria.cz.

Přátelsky:

FC Viktoria Plzeň - FC Slavia Karlovy Vary 9:0 (2:0)
Branky: 2. Kliment, 27. Cadu, 48. Čihák, 65. Mihálik, 67. Chorý, 71. Mosquera, 73. Řezník, 76. Mosquera, 85. Chorý, ŽK: 58. Tůma, Rozhodčí: Szikszay - Hrabovský, Mokruš. Diváci: 1500.

Plzeň: 1. poločas: Tvrdoň – Káčer, Hejda, Pernica, Holík – Qose, Bucha – Kopic, Cadu (C), Pilař – Kliment. 2. poločas: Tvrdoň – Řezník, Čihák, Janošek, Falta – Čermák, Ndiaye – Mihálik, Trusa (C), Mosquera – Chorý

Karlovy Vary: Gembický – Skala, Pěkný (C), Prágr, Kolařík, Vyleta, Mašata, Debellis, Tůma, Dubnička, Krčma.

Štajner, Janů a spol. budou opět po letech poslouchat pokyny Škorpila. Kdy a při jaké příležitosti se tak stane?

Zdroj: fcviktoria.cz