Potočný už ví, kde bude pozvedávat mírně uvadající kariéru. Čeká ho mise na Střeleckém ostrově

Potočný už ví, kde bude pozvedávat mírně uvadající kariéru. Čeká ho mise na Střeleckém ostrově

Zavedený prvoligový borec Roman Potočný vydržel jakožto kmenový hráč Baníku Ostrava dva a půl roku a nyní se jeho cesta ze slezskou značkou z Bazalů rozchází.

Bývalý ofenzivní hráč Plzně, Opavy, Bohemians 1905, Teplic, Zlína i Liberce nyní bude zkoušet štěstí v Dynamu České Budějovice, kde zvýší konkurenci Michalu Škodovi s Tomášem Zajícem.

Jednatřicetiletý fotbalista pod trenérem Pavlem Vrbou nezačal ani letní přáípravu a byla jen otázka času, kdy a kde se upíše. Nakonec se Ostrava dohodla s celkem ze Střeleckého ostrova.

"Roman měl u nás nadále platnou smlouvu, ale přišla nabídka z Budějovic a domluvili jsme se na podmínkách a odstupném, za které jsme byli ochotni jej uvolnit. Přejeme mu hodně zdaru v další kariéře a děkujeme za odvedené služby," uvedl na stránkách fcb.cz sportovní ředitel Alois Grussmann.

Potočný mizí ze struktur Baníku s bilancí 46 ligových duelů a čtyř branek a doufá, že se mu na jihu země pod trenérem Jozefem Weberem bude dařit více.

"Při posledním hostování ve Viktorii Plzeň jsem odehrál jen minimum, přicházím s přáním nastupovat pravidelně. Doufám, že se dostanu do herní a střelecké pohody a pomůžu k dobrým výsledkům," přidal na dynamocb.cz hráč, jenž má za sebou devět prvoligových sezon.

Jeho debut v přípravě by mohl nastat už v úvodu července proti druholigové Dukle a velmi dobrými prověrkami jistě budou v první polovině příštího měsíce i střety s Unionem Berlín a Augsburgem.

Smolař? To je možná u Hovorky ještě slabé slovo. Sešívaný stoper je rád za rychlou a úspěšnou operaci...

Zdroj: fcb.cz