Mezi vyhlédnuté posily FC Janov, který hodlá budovat nový tým, patří i sparťan Karabec, prozradil Skuhravý

Mezi vyhlédnuté posily FC Janov, který hodlá budovat nový tým, patří i sparťan Karabec, prozradil Skuhravý

O výrazné české hráče je v italském prostředí pořád zájem. Alespoň to tvrdí druhý nejlepší střelec světového šampionátu z roku 1990 Tomáš Skuhravý, jenž na Apeninském poloostrově žije a provozuje na něm fotbalové kempy.

Krajánky v Serii A vždy poctivě sledoval. Aktuálně má z Čechů největší jméno Antonín Barák z Hellasu Verona. "Měl výbornou sezonu, čtu, co se o něm v novinách píše. O české hráče je pořád zájem," uvedl v interview pro aktualne.cz šestapadesátiletý internacionál, jenž hrál nejvyšší italskou soutěž v letech 1990 - 1995 a poté si krátce vyzkoušel i štaci ve Sportingu Lisabon.

Devítinásobný šampion italské ligy FC Janov, který má před sebou minimálně jeden ročník v Serii B, podle slov člena Ligových kanonýrů skautuje sparťasnkého teenagera Adama Karabce...

"Teď můj FC Janov sleduje sparťanského talentovaného záložníka Adama Karabce. Mužstvo sestoupilo ze Serie A, nový majitel chce vybudovat nový tým z mladých hráčů. Mezi vyhlédnutými je i Karabec. Oslovili mě, pořád s klubem spolupracuju. Já tvrdím, že máme pořád výborné fotbalisty. I lepší než Italové," překvapila na aktualne.cz ofenzivní legenda Janova, jež hodně uznává také Patrika Schicka.

My dodáme, že stabilní člen české jednadvacítky ze stáje Pavla Pasky má na Letné zatím kontrakt jen do příštího léta a jeho současná tržní cena by se mohla pohybovat okolo 2,5 milionu eur.

Italský fotbal by Skuhravý obecně až tak nepřeceňoval, a to navzdory tomu, že je výběr Roberta Manciniho úřadujícím evropským šampionem. V Kataru na příštím MS však hrát nebude.

"Je třeba se podívat, jak úspěchu dosáhli. Tvrdím, že měli štěstí, je ovšem pravda, že ze začátku turnaje hráli útočně a odvážně. Pak se to nějak sešlo. Ale nejsou na takové výši, jak se soudí. Co je to za mančaft, když se podruhé za sebou nedostane na mistrovství světa. A nepadne se silným Portugalskem, ale doma s Makedonií, to vypovídá samo za sebe. To dokazuje, že někteří hráči jsou psychicky labilní. Přijde úspěch a pak pád. My máme odolnější jedince," chválil český národní tým "bomber", jehož stanovisko vyšlo na aktualne.cz.

JEMELKA? JÍLEK SLÝCHÁ, ŽE SE KOLEM NĚJ MANAŽEŘI TOČÍ, ALE NIC KONKRÉTNÍHO PRÝ NA STOLE NENÍ. ANI SPARTA...

Zdroj: aktualne.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.