Dříče Douděru prý čeká podobný vývoj jako Masopusta a Sor bude mít ohledně běžeckých dispozic parťáka...

Dříče Douděru prý čeká podobný vývoj jako Masopusta a Sor bude mít ohledně běžeckých dispozic parťáka...

Jednou z letních posil sešívaného vicemistra z Edenu je David Douděra, který si transfer do metropole vysloužil povedeným jarem v mladoboleslavském dresu.

"Jedná se spíš o prototyp lajnového hráče. Kdybych ho měl k někomu přirovnat, byl by to asi Lukáš Masopust, když přišel do Slavie. Trochu podobný věk, podobný profil hráče. Myslím si, že David bude mít podobný vývoj," představil jednu z čerstvých akvizic vršovického "S" Jindřich Trpišovský.

"Je to hráč, který má velkou výhodu toho, že mu teprve je 24 let, ale už skoro šest let hraje ligu. Má přes 150 startů, na svůj věk má obrovské zkušenosti. Jedná se o extrémně dynamického, rychlého hráče, který je schopný nastupovat na obou postech na pravém kraji, ať už se jedná o pozici křídla, nebo halfbeka a beka. Má úžasnou akceleraci a zrychlení, Yira Sor bude mít ohledně běžeckých dispozic v týmu parťáka," přiblížil na klubových stránkách nadřízený Holeše, Provoda či Ševčíka.

"Je to jeden z elementů, které jsme na pravou stranu hledali. Ke konci jarní části nám chyběla větší variabilita na stranách hřiště, například Peter Olayinka kvůli tomu hrál více zápasů, než by potřeboval. David má navíc takové to správné sebevědomí, na hřišti je to pracant. Třeba Eduardo Santos je spíš fotbalový elegán a David je naopak obrovský dříč, který na trávníku nechá všechno ve prospěch týmu. V sezoně navíc ukázal, že vyspěl a může být produktivní. K tomu je to další hráč, který zná naši ligu, měl by se proto rychle zadaptovat a hned nám pomoct," přednesl na slavia.cz Trpišovský.

Doufám, že tato sezona bude moje nejlepší v kariéře, zní z úst Zajíce, jemuž na jihu pomáhá i Hellebrand

Zdroj: slavia.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.