Konec Dúbravky v St. James Parku? Straky přivádí zkušeného anglického reprezentanta…

Konec Dúbravky v St. James Parku? Straky přivádí zkušeného anglického reprezentanta…

Po převzetí Newcastlu novými majiteli, se předpokládalo, že klub začne utrácet přemrštěné částky za hvězdná jména. Nicméně přestupová strategie Eddieho Hoewa nabrala jiný směr. Přicházející hráči skvěle zapadli do systému a pomohli tak Newcastlu zakončit sezonu na poklidném jedenáctém místě.

Nastavený trend, co se přestupů týče, zdá se pokračuje i v letním přestupovém okně.

Newcastle posílil brankář Nick Pope, který v minulé sezoně s Burnley sestoupil do druhé anglické ligy. Třicetiletý reprezentant podepsal se "Strakami" smlouvu na čtyři roky.
Podle televize Sky Sports za něj Newcastle zaplatil 10 milionů liber (asi 290 milionů korun).

Pope, který v Burnley působil s Matějem Vydrou, patřil k nejdůležitějším hráčům klubu. Během šesti sezon odchytal 155 soutěžních zápasů.
 V St. James Parku nicméně nebude mít místo mezi třemi tyčemi jisté. O pozici jedničky bude bojovat se Slovákem Martinem Dúbravkou.

Pope se předvedl i v dresu Albionu. Za národní tým nastoupil osmkrát a jako první anglický gólman udržel čisté konto ve svých úvodních šesti reprezentačních duelech.

"Přivedli jsme výjimečného ligového a reprezentačního brankáře. Jsem moc rád, že zvyšujeme konkurenci na velice důležité pozici," uvedl trenér Newcastlu Eddie Howe pro klubový web.

Zdroj: skysports.com

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.