Barcelonu stále sužují finanční problémy, za přestupy dluží desítky milionů eur

Barcelonu stále sužují finanční problémy, za přestupy dluží desítky milionů eur

Barcelona, procházející vlastní renesancí, pokukuje na přestupovém trhu po leckterém hráči. Mohlo by se tak zdát, že finanční problémy klubu jsou již zažehnány. Nicméně opak je pravdou.

Katalánský velkoklub dluží devatenácti klubům, ze kterých přivedl hráče na Camp Nou, přibližně 126 milionů eur.

Barcelona se pod Xaviho taktovkou dokázala probojovat do Ligy mistrů, i přes špatný začátek sezony. Vyhráno však zdaleka nemá.
Finanční problémy sužují španělského vicemistra.
Barcelona stále nesplatila plnou výši za přestup Phlippa Coutinha, který již v klubu nepůsobí a vídat jej můžeme opět na ostrovech. Liverpoolu stále dluží 29 milionů eur.

Dalším věřitelem Barcelony je Girondis Bordeaux, kterému Blaugranas dluží 10 milionů eur, za příchod Malcona, který již v Barce také nepůsobí.
Na dalších 9 milionů čekají i v Portugalsku, kde z tamní Bragy odešel do Katalánska Trincao.

Problémy jdou ještě hlouběji, když neúspěšné podpisy, jakými jsou Martin Braithwaite, Samuel Umtiti, Miralem Pjanic, Neto a další, mají dlouhodobé smlouvy s vysokými platy, které odradí jakýkoli tým, který by měl zájem o jejich služby.

Stručně řečeno, Barca utratila spoustu peněz za hráče, které nepotřebovala, kteří se nehodili do herního systému, nebo jim nikdy nebyly poskytnuty podmínky k úspěchu na Camp Nou. Nejen svými ničivými poplatky za přestup, ale i dlouhodobými smlouvami s neúměrnými platy.

Zdroj: Barcauniversal.com

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.