Proč jsou fanoušci Zbrojovky nespokojení a nevěří, že se jejich tým dokáže prosadit?

Proč jsou fanoušci Zbrojovky nespokojení a nevěří, že se jejich tým dokáže prosadit?

Dlouhodobá nespokojenost je cítit z řad brněnských fanoušků, jejichž mužstvo po roce opět postoupilo z druhé ligy do první. Poslední sezóna, kdy byli všichni příznivci Zbrojovky spokojeni a pěli ódy na své hráče, je ta z ročníku 2015/2016. To tým vedl zkušený Václav Kotal a obsadil s ním šesté místo. Od té doby až do nynějška moc důvodů k radosti nebylo.

Kritika fans je v posledních letech směřována především na osobu majitele Václava Bartoňka pod jehož vedením klub neustále lavíruje mezi elitní a národní ligou. Razantní krok, kterým by tomuto cestování tam a zase zpět učinil přítrž je však v nedohlednu.

I letos je mnoha experty, ale i vlastními příznivci mančaft ze druhého největšího města v zemi označován jako největší adept na sestup. Důvodem bývá téměř vždy zmiňována nedostatečná kvalita hráčského kádru. 

Právě stavbou mužstva se dostáváme k druhému nejčastěji kritizovanému a tím je sportovní ředitel Tomáš Požár. Tomu je zase především vytýkána neschopnost přivést do Brna kvalitní hráče, kteří by naplňovali prvoligové parametry a táhli tým za setrváním v nejvyšší soutěži.

Často se v diskusích mluví o tom, že jsou převážně přiváděni hráči, jimž skončila stávající smlouva a není o ně nikde jinde zájem nebo také fotbalisté, kteří jsou již za výkonnostním zenitem. Otázka ovšem je, jaké má na přestupovém trhu Požár finanční možnosti.

S tím souvisí další věc, která Zbrojovákům vadí, a tou je slabší komunikace na trase klub -> fanoušek. Za příklad, jak by si to příznivci Brna představovali, byl třeba uváděn sportovní ředitel Baníku Ostrava Alois Grussmann, jenž nedávno opět odpovídal na dotazy chacharů ve videu.

Sečteno podtrženo  - hlavním důvodem nespokojenosti z posledních pár let je ztráta pověsti a respektu, kdy se z tradičního prvoligové značky stal klub na hraně mezi první a druhou ligou.         

Liberec ztrácí jednu z opor záložní řady. Slováka Koscelníka čekají nově boje na zelenobílé straně Vídně...

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.