Sparta ohlašuje očekávanou posilu. Do rudé se navlékl Sadílek

Sparta ohlašuje očekávanou posilu. Do rudé se navlékl Sadílek

Pražská Sparta oficiálně oznámila očekávané. Klub oficiálně oznámil příchod Lukáše Sadílka, který s týmem trénuje již od začátku přípravy a má za sebou dokonce odehrané dva přátelské zápasy.

Na Letné vzali přestupový trh útokem, jejich řady posílil prozatím Jan Mejdr, Jaroslav Zelený, Kryštof Daněk, Jan Kuchta a oficiálně nově příchozí Lukáš Sadílek.

Ten s klubem již třetí týden trénuje, jelikož dostal povolení od Slovácka, se kterým v minulé sezoně vyhrál MOL Cup ve finále právě nad svým novým zaměstnavatelem.

Následně se pouze ladily detaily.

Z nové posily je nadšen i sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický, jenž podle novinářů z blízkosti pražského klubu, konečně tvoří Spartu k obrazu svému.

"Lukáš Sadílek se na hřišti prezentuje vysokou intenzitou pohybu a hry, což je aspekt, který nám v minulé sezoně scházel. Nebojí se hrát kolmo na výše postavené spoluhráče, je připravený a aktivní ve všech fázích hry, je silný v napadání rozehrávky soupeře a při dostupování k protihráčům, rychle reaguje na změnu situace. A to jak při zisku míče, tak při jeho ztrátě,“

V lize dosud odehrál 161 zápasů, ve kterých vstřelil 16 gólů a zaznamenal 20 asistencí. V uplynulé sezoně byl druhým nejvytěžovanějším hráčem Slovácka, kterému výrazně pomohl k historickému triumfu v domácím poháru a také ke čtvrtému místu v lize.

Šestadvacetiletý fotbalista podepsal se Spartou víceletou smlouvu, klub již přestal zveřejňovat délky smluv, tudíž o její délce se může pouze spekulovat.
Opačným směrem míří Michal Trávník, který bude ve Slovácku rok hostovat.

Zdroj: sparta.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.