Viktoria se naučila vařit z vody! Proč může Plzeň obhájit titul?

Viktoria se naučila vařit z vody! Proč může Plzeň obhájit titul?

Minulý ročník Fortuna ligy vyhrála Viktoria Plzeň po spanilé jízdě, kdy ji málokdo věřil a všichni viděli s titulem spíše Slavii. Proč se může minulý ročník zopakovat a Viktoria může znovu překvapit a stát se mistrem?

Vyhrát ligu jako jasný outsider? To je něco, co se povedlo Viktorii Plzeň. Snad nikdo po 5. místě v předminulé sezóně nečekal, že by mohla jen promluvit do bojů o titul. Čekala se další bezchybná jízda Slavie, ve kterou věřila většina z nás.

Plzeň však vytasila všechny trumfy a všechny šokovala. Hráči jako Beauguel, Staněk, Kalvach nebo Hejda hráli ve své životní formě a k tomu se povedly přestupy, jako například Jan Sýkora. 

To před novou sezónou byla situace jiná. Odešel Beauguel i Sýkora a muselo se rychle vymyslet, jak se tyto ofenzivní zbraně nahradí. Do ofenzivy přišli hráči jako Václav Pilař, Jan Kliment nebo Cadu. K tomu všemu se zdá, že se dotáhne i trvalý příchod Jana Sýkory, který byl velkou personou v bojích o titul.

Za sebe musím říci, že zatím mne nejvíc baví Cadu a Václav Pilař. Cadu je mladý a extrémně šikovný, navíc je na něm vidět chuť vyhrávat. Na druhou stranu Václav Pilař je zkušeným křídlem, které může do kabiny přinést potřebný klid v bojích o Evropu. Kromě těchto tří posil přišla jména jako Jedlička, Qose, Čihák nebo Tijani. 

Ať si to chceme přiznat, či ne, posily jsou vybrány velmi dobře. Jedlička je mladý perspektivní gólman, který nejspíš nahradí Staňka, Qose může vystužit záložní řadu, odchovanec Čihák zase zalepit díry po zraněních v obraně a naopak od Tijaniho se čeká základ vedle Lukáš Hejdy, který zalepí díru po Santosovi.

Myslím, že se od Plzně obhajoba titulu znovu nebude čekat a proto budou mít znovu volnou hllavu k tomu hrát svoji hru a pomalu, ale jistě jít směrem k titulu. Dokáže se Viktorka probojovat do základní skupiny evropských pohárů?