Nervózní Břečka: Pokud by se nenašel zájemce, musel bych se smířit s tím, že na podzim budu jen trénovat

Nervózní Břečka: Pokud by se nenašel zájemce, musel bych se smířit s tím, že na podzim budu jen trénovat

Osmadvacetiletý stoper s minulostí ve Slovácku a Jablonci Tomáš Břečka už hrát za tureckou Kasimpasu nebude a po dvou a půl letech ho čeká stěhování na jinou klubovou adresu.

Střední obránce, jenž začal s fotbalem v Morkovicích, přiznává, že jeho nynější situace není ideální a ví od ní od konce května, kdy mu vedení oznámilo, že už s ním nepočítá. "S tím, že si můžu hledat nové angažmá. Po návratu z dovolené jsem si šel pro program, abych se s vedením viděl osobně. Jen mi zopakovali to, co po telefonu. Netrénuju s prvním týmem, dokonce nemůžu ani s béčkem. Mám přiděleného trenéra a fyzioterapeuta. Individuální plán si plním poctivě, nicméně moc dobře vím, že je to něco jiného než klasická příprava s týmem. Čekám, jestli se někdo ozve. Co mám zprávy od agenta, zatím toho příliš není. Vždycky je to o domluvě. Uvidíme, kdo se mi ozve, nebo jestli vůbec někdo. Každopádně rád bych zůstal ještě v zahraničí. Ani ne tak v Turecku, spíš jinde v Evropě," ozřejmil na stránkách gol.cz někdejší reprezentant Česka do jednadvaceti let.

Zapšklý není, ale mrzí ho, že s ním klub, kde má smlouvu až do příštího léta, nejednal na rovinu a že k němu nebyl otevřený. "V zimě jsme na tom byli špatně, byli jsme na sestup, nepovedly se mně dva zápasy. Ředitel mi po nich řekl, že se mnou dál počítají, že se všechno zlomí. Jenže na jaře jsem přestal hrát, respektive jsem nastupoval jen sporadicky. Když někdo vypadl kvůli zranění nebo kartám. Přestože mi záskok vždy vyšel, příště jsem stejně nehrál nebo mě trenér ani nenominoval. Prý kvůli omezené kótě cizinců. Dva týdny před koncem sezony jsem navštívil ředitele znovu, abych se dozvěděl, jak chtějí situaci řešit, jaké se mnou mají plány. Zopakoval mi, že jsme skvělí kamarádi, že mě neplánuje uvolnit nebo vyhodit. No, a za 14 dnů mi vedení oznámilo, že se mnou dál nepočítá," pokrčil rameny ostřílený zadák s tržní cenou okolo 10 milionů korun.

Protože se blíží začátky soutěží a brzy začnou pohárová předkole, kádry už se dokončují a čas je proti němu. "Pokud by se nenašel zájemce, musel bych se prostě smířit s tím, že na podzim budu jen trénovat. Přiznávám, jsem z toho všeho trochu nervózní. Každým dnem víc. Jak jsem řekl, mojí prioritou je zůstat v zahraničí, nechtěl bych se zatím vracet do Česka. To ale neznamená, že bych tento krok odmítal. Prostě uvidíme. Věc se má tak, že Kasimpasa mě neuvolní ve statusu volného hráče. Mám s tureckým klubem ještě rok platnou smlouvu, budou si za mě nárokovat nějakou částku. Myslím, že je všechno otevřené. Nejsem sice zadarmo, ale zase to není tak, že by zájemce musel platit přehnanou částku," připomněl na stránkách Gólu rodák z Kroměříže, jenž věří, že brzy začne novou životní a fotbalovou kapitolu.

Liberec napodobil Spartu se Sigmou a plácl si s českou jedničkou kurzového sázení. V čem je Slovan naprostým fenoménem?

Zdroj: gol.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.