Vrbovi přiletí na zkoušku mladičký brazilský univerzál. Baník má být jeho první evropskou zastávkou...

Vrbovi přiletí na zkoušku mladičký brazilský univerzál. Baník má být jeho první evropskou zastávkou...

Baník by měl tento týden přivítat na testech teprve sedmnáctiletého brazilského mladíka Samuela, který má být využitelný jak na levé straně obrany, tak na křídle.

Ve Slezsku je jihoamerický teenager očekáván již uprostřed týdne. "Snad to stihnu už ve středu, moc se těším," citoval iSport.cz slova hráče, jenž prošel Alagoanem či Capivarianou Sao Paulo.

Na Starém kontinentu půjde o první zkoušku. "Po nějakém období se vyhodnotí, jak proběhla adaptace, a bude se řešit co dál. Pravděpodobně začne v kategorii U19," přiblížil na stránkách Deníku Sport hráčův agent Marcos.

Protože je na Bazalech na postu levého obránce velká konkurence v čele s Jiřím Fleišmanem a to ještě před pár dny dorazil Eldar Šehič, větší šanci k proražení by mohl mít na kraji záložní řady.

Pavel Vrba ovšem bude moudřejší, až ho uvidí. Středeční duel proti druholigové Líšni zřejmě ještě Samuel nestihne, ale páteční zápas proti Spartaku Trnava už by se ho týkat mohl.

Případné využití by mohl brzy osmnáctiletý brazilský hráč nalézt také u kouče třetiligové juniorky Milana Chalupy, jehož béčko zahájilo přípravu tento týden.

Zářící slávista Ewerton zůstává nohama na zemi: Pořád se toho mám spoustu co učit, musím na sobě dál makat

Zdroj: isport.blesk.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.