Manchester United se pochlubil první posilou léta. Jde o krajana Ten Haga, který splnil svůj slib otci...

Manchester United se pochlubil první posilou léta. Jde o krajana Ten Haga, který splnil svůj slib otci...

Dvacetinásobný šampion Anglie z Old Trafford, který má před sebou novou éru pod nizozemským manažerem Erikem ten Hagem, se tento týden pochlubil premiérovou posilou léta.

Stal se jí jeho defenzivně laděný krajan Tyrell Malacia, jenž se odebral na ostrovy z Feyenoordu Rotterdam.

S jakými dojmy dorazil? "Ten pocit snad ani nedokážu popsat. Za posledních pár týdnů se toho stalo hrozně moc a jsem rád, že jsem tady. Vždy jsem snil o tom, že budu hrát v Premier League," přiblížil mladík, jenž kdysi rozmlouval o Manchesteru také s Robinem van Persiem.

Jak zaznělo na oficiálních stránkách United, dvaadvacetiletý reprezentant Oranjes se jim upsal na následující čtyři sezony s opcí na další rok spolupráce.

Podle odhadů zaplatil tým z rudé strany Manchesteru za obránce 13 milionů liber, čili přibližně 375 milionů korun.

A to ještě nemusí být konečná částka - v případě naplnění výkonnostních bonusů připluje do Holandska dalších 1,7 milionu liber, čili 50 milionů korun.

"Je to největší klub na světě a jde to vidět i na počtu fanoušků, skvělému stadionu a spoustě vyhraných trofejí. S novým trenérem klub vše směřuje k tomu, aby mohl znovu vítězit a já chci být součástí tohoto týmu. Před pár lety jsme na Old Trafford hráli s Feyenoordem Nike Cup a tehdy jsem tátovi řekl, že se sem jednou vrátím a stalo se," usmíval se obránce, jenž obdivoval Patrice E ru.

Finalista Evropské konferenční ligy, který v uplynulém ročníku naskočil do 50 soutěžních duelů třetího týmu Eredivisie, by měl na Old Trafford svádět boj o místo s Alexem Tellesem a Luke Shawem.

Nový majitel Chelsea by rád zlákal na Stamford Bridge Ronalda, Tuchel je však proti...

Zdroj: manutd.com