Příprava: Sparta porazila chorvatskou Rijeku. Boleslav se Sigmou a Zlínem si zastřílely

Letní příprava prvoligových mužstev pokračuje také ve sváteční den. Další ze série přípravných bojů za sebou mají Mladá Boleslav s Pardubicemi, kde jasn dominovali Středočeši a nadělili fotbalistům z města perníku čtyřbrankový příděl. Jen o gól méně pak nasázeli fotbalisté Sigmy Olomouc Jihlavě.

Mladé Boleslavi vyšel další přípravný duel na výbornou poté, co rovněž prvoligové Pardubice přejeli Středočeši rozdílem třídy a nasázeli jim čtyži góly. Boleslavi se povedlo vytvořit si tříbrankový náskok již v prvním poločasu po gólech z rohových kopů. Po přestávce pak přidali ještě jeden. Hosté si vytvořili za celý zápas pouze jednu pořádnou šanci avšem Toml trefil z rohu pouze břevno.

Také duel olomoucké Sigmy s druholigovou Jihlavou byl jasný a Olomouc v něm potvrdila roli favorita. K výhře Hanáků otevřel již v první půli cestu gólem Růsek a ve druhé půli pak přodali další dva góly Chvátal a Košťálem.

O něco méně se dařilo v přípravbém utkání s druholigovou Duklou Praha Liberci, který z tohoto duelu bere pouze jednobrankovou remízu 1:1. Liberci se dařilo pouze v prvním poločasu kdy Severočechy poslal do vedení Imad Rondić. Po změně stran, kdy kouč Kozel poslal na hřiště obměněnou sestavu už Slovan tak aktivnní nebyl a Jihlavě se v 70. minutě zaslouženě povedlo vyrovnat. Navíc, nemuselo zůstat jen u toho. V závěru totiž liberecký brankář Pešl vychytal v obrovské šanci Korejce Kima.

Roli favorita v duelu s Líšní potvrdil i ostravský Baník, který druholigový celek porazil 2:0 díky dvěma brankám vstřeleným v první půli. Také Zlín uspěl v odpoledním utkání s druholigovým Vyškovem a po třech gólech odešli prvoligoví fotbalisté ze hřiště coby vítěz.

Další "důležité vítězství v honbě za sebevědomím" před letními zápasy o pohárovou Evropu si připsala i pražská Sparta, která na soustředění v Rakousku uspěla i ve třetím přípravném utkání. Pražané navíc opět neinkasovali, což může nového kouče Priskeho více než těšit. Sparta byla po celý zápas s chorvatskou Rijekou lepším týmem, což potvrdil v 55. minutě i prvním gólem Kryštof Daněk. Navíc, o pár minut později proměnil s přehledem Lukáš Juliš nařízenou penaltu. Rijeka sice se závěrem utkání zlepšila svou hru a snažila se s výseldkem něco udělat, avšak dobře disciplinovaná obrana Sparty jí nedovolila ani snížit.