Věřím, že i letos bude Chytil patřit k našim klíčovým hráčům, říká Jílek. Co vyčítal Růskovi, Digaňovi a Chvátalovi?

Věřím, že i letos bude Chytil patřit k našim klíčovým hráčům, říká Jílek. Co vyčítal Růskovi, Digaňovi a Chvátalovi?

Sigma poprvé v létě výsledkově zabrala a druholigovou Jihlavu jednoznačně přehrála (3:0). Hlavní trenér hanáckého souboru Václav Jílek ovšem triumf nechtěl přeceňovat a to zejména z toho důvodu, že si všiml pokulhávání v přesnosti a rychlosti rozhodování. Na webu sigmafotbal.cz se pak exsparťanský odborník z Androva stadionu vyjádřil k několika konkrétním hráčům.

O tom, proč nehrál Matúš Macík, který je spojovaný se Slovanem Bratislava...

"Je v pohodě. Byl připravený na zápas, ale chtěli jsme vidět v akci Tomáše Digaňu. Naše rozhodnutí bylo i v kontextu toho, že v sobotu máme dohromady tři zápasy, pokud tedy počítáme áčko a béčko, takže musíme nějak rozložit zátěž mezi hráče.“

O zranění Víta Beneše i Václava Jemelky...

"Vít Beneš začal cítit zaďák. Je to únavové zranění. Hodně toho teď odehrál, ze všech stoperů asi nejvíc. Na tohle musíme zareagovat i směrem k sobotě, kdy nás čeká zápas v Gliwicích. Václav Jemelka má tržnou ránu na kotníku. V jeho případě doufám, že jde jen o momentální bolest, a že to nebude nic vážného."

O gólu a asistenci Juraje Chvátala...

"Ve středu ráno jsme mu vyčítal víkendový zápas proti Žilině. Juraj je směrem vpřed vždy dobrý. Někdy je ale u něj potíž v defenzivní činnosti. Hraje hodně odvážně až lehkovážně. Proti Jihlavě ale předvedl koncentrovaný a poctivý výkon. Takto bychom chtěli, aby k zápasům přistupoval, to znamená pevný v defenzivě, produktivní v útoku."

O tom, že od Tomáše Digani očekává ještě lepší rozehrávku...

"Nebylo to o nohách, ale o rychlosti při rozhodování. V tom byl pomalejší, scházela mi komunikace se spoluhráči. Tohle jsou věci, na kterých musíme zapracovat."

O tom, jak ho uspokojil autor gólu i asistence Antonín Růsek...

"Efektivita byla z jeho strany nižší, než v utkání se Žilinou, kde uhrál snad osmdesát, devadesát procent míčů. Dnes hodně míčů poztrácel. Vyčítat mu budu špatnou realizaci šance, do níž se dostal ve 20. minutě. Hráč jeho kvalit by měl tohle uklidit mnohem lépe a proměnit ji v gól. Pokud to budeme hodnotit optikou, že získává body, tak pro samotného hráče je to důležité. Získává tím sebevědomí. Není to ale jen o gólech a asistencích, musíme to hodnotit z celkového pohledu.“

O menším dosavadním vytížení Mojmíra Chytila...

"Měl z minulosti neduhy co se týče reoperovaného kolena, tak musíme nějak reagovat na zátěž. Měl v minulém týdnu určité úlevy, ale nyní s námi již plnohodnotně trénuje. Myslím, že bylo vidět, že máme různé alternativy. Máme Tondu, Mojmíra, případně Jáchyma Šípa, jakožto typologicky jiného hráče, tak nám to dává jiné možnosti. Mojmír měl minulou sezonu dobrou, věřím, že i letos bude patřit k našim klíčovým hráčům."

Kozel nedokázal vyzrát na Radu, Jílka proti Jihlavě potěšil Růsek, Boleslav jednoznačně přejela Pardubice

Zdroj: sigmafotbal.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.