Více než 2 dekády byl Novák v Českých Budějovicích, teď bude v rakouské Landeslize bojovat o návrat do Regionalligy

Více než 2 dekády byl Novák v Českých Budějovicích, teď bude v rakouské Landeslize bojovat o návrat do Regionalligy

Pakliže se nebude počítat jedna sezona v konkurenčním Táborsku, dvaatřicetiletý zadák Pavel Novák strávil ve strukturách Dynama České Budějovice dlouhých dvaadvacet let.

Přestože už profesionální kariéru na konci minulého ročníku ukončil a na Střeleckém ostrově už se nepohybuje, bez fotbalu nezůstal, protože se přesunul do sousedního Rakouska.

Od nového ročníku ho čeká tamní pátá nejvyšší soutěž. "Přestoupil jsem do týmu ASKÖ Donau Linec, kde už v minulosti působili útočníci Martin Havel a Luboš Hrbek z Dynama. Náš mančaft hraje Landesligu," ozřejmil v interview pro stránky dynamocb.cz rodák z Jindřichova Hradce, jenž v minulosti vyhrál s Budějovicemi hned dvakrát druhou ligu.

A proč si vybral zrovna Linec? "Měl jsem to rozjednané s více lidmi, ale pak jsem se shodou okolností potkal na Složišti se Stanislavem Legdanem, se kterým jsme spolu hrávali ještě za béčko Dynama, a nějak jsem se zmínil o tom, že něco hledám. On mi druhý týden zavolal, že by pro mě měli tohle angažmá. Pak jsme to ještě asi dva tři týdny řešili přes Standu, který byl v kontaktu s Davidem Šupolíkem, který to vyjednával přímo na místě. Je to tým, který sestoupil ze čtvrté nejvyšší soutěže, a chtěli by ho hned vrátit. Je tam mladý ambiciózní trenér a ten cíl je jasně daný, a to je postup," přiblížil zkušený obránce.

Bez jakéhokoliv tréninku dokonce absolvoval už i utkání. "Začali jsme už minulý týden a já zápasem rovnou bez tréninku s třetiligovým týmem Mauerk, který jsme prohráli 0:1. Ale musím říct, že jsem byl celkem mile překvapen úrovní spoluhráčů, byla dobrá. Trénujeme už od pondělí, to jsem byl na svém prvním tréninku. Jsem v klubu domluvený, že na tréninky budu jezdit dvakrát týdně plus zápas. Připravuje se teď čtyřikrát týdně a v sezoně to bude třikrát. Nechtěl jsem tomu věnovat tolik času, stejně jako trávit nějakou dobu na cestách," pokračoval na klubovém webu svého bývalého klubu Novák, který zasáhl v uplynulé sezoně Fortuna:ligy do patnácti utkání a odehrál jeden zápas MOL Cupu.

Sima dočasně opustí anglické prostředí. Česká liga ani Schalke 04 však neklapnou, protože míří na tuto adresu...

Zdroj: dynamocb.cz