Našla Plzeň inspiraci na Letné v podobě Rosického? Křeslo sportovního ředitele zaujme klubová legenda

Našla Plzeň inspiraci na Letné v podobě Rosického? Křeslo sportovního ředitele zaujme klubová legenda

Novým sportovním ředitelem Viktorie Plzeň se stal někdejší reprezentant Daniel Kolář. Legenda Plzně nahradí Zdeňka Psotku, který se po sezoně přesunul do role sportovně-technického ředitele FAČR.

„Daniel Kolář se do dění v klubu zapojil již před třemi lety, kdy nastoupil jako sportovní manažer mládeže a mohl si řadu věcí vyzkoušet, poznat detailně chod celého klubu a zapojit se aktivně do řady procesů. Jeho jmenování na uvolněnou pozici sportovního ředitele je proto pro nás přirozenou a logickou volbou. Danovi samozřejmě přeji hodně úspěchů a těším se na naší vzájemnou spolupráci,“ uvedl pro klubový web generální ředitel klubu Adolf Šádek.

„Je pro mě ctí, že mi klub dává tuto důvěru a velmi si toho vážím. Je to pro mě samozřejmě nová zkušenost a hodlám udělat maximum pro to, abych byl klubu nápomocen a zúročil v jeho prospěch všechny mé dosavadní zkušenosti. S Viktorkou mám spojené nejlepší období mé hráčské kariéry a jsem rád, že se mohu i nadále podílet na dalším vývoji a rozvoji klubu,“ sdělil pro klubový web fcviktoria.cz Kolář.

„Mým úkolem je být spojkou mezi majitelem klubu a trenéry, a tak pro ně zajišťovat potřebný servis. Stejně tak to platí i pro hráče, v jejichž případě budu zajišťovat i komunikaci s jejich zástupci a řešit jejich aktuální potřeby tak, aby se mohli stoprocentně koncentrovat na sportovní přípravu a plnění našich sportovních cílů. V mých kompetencích bude i sledování hráčů na hostování či vytipovaných hráčů, kteří by pro nás mohli být zajímaví. V neposlední řadě budu dohlížet i na úsek mládeže, kde chci pokračovat v propojování všech mládežnických výběrů s A týmem,“ uzavřel pro web fcviktoria.cz bývalý reprezentační záložník.

Plzeň se tak mohla inspirovat v pražské Spartě, kde roli sportovního ředitele zastává už od roku 2018 Tomáš Rosický.

Zdroj: fcviktoria.cz, ČTK