Santos a hráči na krajích jsou schopní obcházet hráče jeden na jednoho, to je v lize strašně důležité, chválí Provod posily

Santos a hráči na krajích jsou schopní obcházet hráče jeden na jednoho, to je v lize strašně důležité, chválí Provod posily

Slavia má za sebou úspěšnou generálku v Rakousku, kde porazila maďarský klub Puskás Akadémia 1:0 po brance Usora. Provod hlásí, že je na sezonu připravený a nové posily přinesly velký přínos.

Lukáš Provod odehrál v generálce hodinu a po dlouhém zranění se cítí v pořádku. „Musím zaklepat, drží dobře od doby, co jsem odjel na plánovanou rehabilitaci do Německa. Pobyl jsem tam asi dvanáct dní, to mi hrozně pomohlo. Po zápase s Rapidem Bukurešt jsme hráli ještě poločas mezi sebou, tam jsem se cítil dobře, teď jsem mohl odehrát šedesát minut, cítím se připravený. Jsem rád, že mohu být na hřišti a cítím se tak, jak se cítím,“ prohlásil pětadvacetiletý záložník, jehož slova vyšla na klubovém webu slavia.cz.

Reprezentační záložník měl pro nové posily slova chvály. „Ve Slavii to tak v posledních letech je, tým se často obměňoval. Určitě nám posily strašně pomohou, je vidět jejich obrovská individuální kvalita. Ať už je to Santos, nebo hráči na krajích hřiště, kteří jsou schopní obcházet hráče jeden na jednoho. Myslím si, že v české lize to je strašně důležité, týmy hrají z bloku a je potřeba se přes ně umět dostávat individuální kvalitou. Jsem přesvědčený, že všichni kluci, kteří k nám v létě přišli, nám pomohou,“ uvedl bakalář ekonomie pro web slavia.cz.

V hlavě pochopitelně má i situaci Davida Hovorky, který si opět poranil koleno. „Bát se člověk asi nemůže, ale samozřejmě to v hlavě trochu má, je to součást našeho sportu. Já ale doufám, že mě to nepotká, dělám všechno pro to, aby to nepřišlo. David to ale dělal stejně... Jeho zranění jsem prožíval hodně, sblížili jsme se a odtrénovali jsme toho spolu strašně moc. Je to pro něj strašně těžké, ale už jsem to říkal do více rozhovorů, je mentálně extrémně silný, třikrát se už vrátil a já jsem přesvědčený, že to dokáže opět. Počtvrté se vrátí a znovu bude, jako v předchozích případech, patřit k nejlepším stoperům v lize. Dokáže to znovu, síla a motivace, kterou má, je neuvěřitelná. Klobouk dolů před ním,“ citoval web slavia.cz slova svého záložníka Lukáše Provoda.

Zářící Usor nečekaně míří do základu Slavie. Za pár zápasů už to možná bude na celých 90 minut, věští Houštecký

Zdroj: slavia.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.