Ambiciózní Vorel má na Letné smělé plány. Zdaleka nezahrnují pouze místo v kádru pro příští sezonu...

Ambiciózní Vorel má na Letné smělé plány. Zdaleka nezahrnují pouze místo v kádru pro příští sezonu...

Dnes již bývalý gólman Dynama Vojtěch Vorel byl zpětně vyhlášen nejlepším hráčem českobudějovické sezony, když dokázal porazit jak obránce Martina Králíka, tak záložníka Matěje Valentu, jenž už v současnosti zařezává ve Slavii.

"Individuální věci moc neřeším, důležité je, když se daří týmu. Na druhou stranu mě to potěšilo, je to příjemná věc. V Budějovicích jsem ukončil hostování, takže to beru jako takový příjemný dárek na rozloučenou a děkuji všem, kteří takhle hlasovali," citoval web dynamobb.cz slova strážce svatyně.

Odchovanec Sparty se se Střeleckým ostrovem rozloučil s bilancí 37 prvoligových vystoupení. "Hlavně tu druhou sezonu jsme zvládli celkem v poklidu a z osobního hlediska to hodnotím pozitivně. Dostalo mě to zpět do Sparty, za což jsem Dynamu vděčný a nikdy nezapomenu na to, že mi tu šanci dali. Pro mě to byl určitě krok kupředu," objasnil na klubových stránkách Vorel.

Šestadvacetiletý brankář, jenž dorostl do výšky 192 centimetrů, se nyní pere o místo pod sparťanským sluncem a není úplně bez šance, protože Florin Nita už součástí letenského kádru není. Jaké plány má vůbec po návratu do metropole?

"Udržet se v kádru Sparty, nejlépe se hned probojovat na hřiště a hlavně dostat Spartu zpět na příčky, na které patří," zakončil na dynamocb.cz čerstvý otec dcery Emy, jenž v minulosti chytal i za Vlašim nebo Senici.

V poslední sparťanské přípravě proti Wolfsbergeru (0:1) mimochodem hájil tři tyče prvních pětačtyřicet minut, než ho plánovaně vystřídal Milan Heča.

Protože Rada postupně přechází na post trenéra brankářů, Dukla se dohodla se Spartou na Čtvrtečkovi

Zdroj: dynamocb.cz