Švancara věří, že v tabulce bude Brno hrát do desátého místa. Jak vidí Faltu, Texla či Alliho?

Švancara věří, že v tabulce bude Brno hrát do desátého místa. Jak vidí Faltu, Texla či Alliho?

Jaký je největší úspěch Zbrojovky za poslední dekádu? Šestá pozice z ligového ročníku 2015/2016. Bývalý brněnský forvard Petr Švancara by současné družině kouče Richarda Dostálka podobné umístění jednoznačně přál...

"Brno je sportovní město, na velké týmy bude plno. Hned první zápas bude derby, přijede Slovácko, které hraje krásný fotbal. Fanda si chce dát pivo, klobásku a chce svůj klub vidět vyhrávat. Já věřím, že v tabulce bude hrát do 10. místa. Ale samozřejmě, pokud to bude vypadat špatně, přijdou třeba jen 2-3 tisíce," předpověděl webem eurofotbal.cz citovaný "mercedes".

Nové tváře v podobě Denise Granečného, Roberta Matejova, Josefa Divíška či Ondřeje Pachlopníka, jenž se do klubu vrací z hostování, jsou podle někdejšího ofenzivního hráče Slavie dostačující. "Osobností mezi mladými je méně. V české lize se hraje rychlý a silový fotbal a i Zbrojovka se tomu musí přizpůsobit. Každý hráč musí být posilou a pokud nemá kvalitu, je lepší ho nahradit odchovancem. Myslím, že přes léto se vytvořila dobrá konkurence. Na druhou ligu kádr stačil, ale na první by to bez těchto příchodů bylo málo," upozornil na webu eurofotbal.cz čtyřiačtyřicetiletý expert.

Osobně věří, že se nejlepší druholigový střelec sezony Jakub Řezníček dobře nachystá a ukáže, že pořád umí také ve Fortuna:lize. A jak vidí další jedince a možné budoucí opory? "Šimon Falta je podle mě dobrá volba, určitě je to nejvýraznější posila, známé fotbalové jméno. Na postu, na kterém bude hrát, by měl být hodně vidět," doplnil brněnský rodák, jenž věří, že pookřeje také Jiří Texl. "Myslím, že by mohl být výraznější. Pokud bude mít dobré sebevědomí, může rozdat hodně finálních nahrávek."

A co novou dvouletou smlouvou opředený nigerijský expres Walle Musa Alli, jenž gólově pomohl Brnu k cenné remíze se Slovanem Bratislava? "Hrál druhou rakouskou ligu, ale je rychlý, šikovný, gólový," zakončil na eurofotbal.cz odborník, jenž v minulosti pálil také za Slovácko, Opavu, Inter Bratislava, Příbram nebo Králův Dvůr.

V Edenu ještě bude průvan, Slavii leží na stole nabídky na hostování i trvalé přestupy. A Bílek pořád shání stopera...

Zdroj: eurofotbal.cz