Čermák v Rakousku nehraje, týkat se ho nebude ani Besiktas a úvod ročníku ho mezi 11 vyvolenými určitě nezastihne

Čermák v Rakousku nehraje, týkat se ho nebude ani Besiktas a úvod ročníku ho mezi 11 vyvolenými určitě nezastihne

V mistrovské sezoně Plzně zasáhl exsparťanský špílmachr Aleš Čermák do 26 soutěžních duelů, ale síť se mu rozvlnit nepodařilo.

Zlepšit produktivitu chtěl bývalý mládežnický reprezentant Česka, o němž před lety prohlásil Patrik Schick, že v něm vidí "nového Marka Matějovského", právě v novém soutěžním ročníku, nicméně aktuálně to na základní sestavu rozhodně nevypadá.

Byť zasáhl sedmadvacetiletý záložník do všech tří přípravných utkání v Česku, na soustředění v Rakousku už kvůli zdravotním komplikacím nehrál, připravuje se jen individuálně a týkat se ho nebude ani úterní generálka na soutěžní boje proti Besiktasi Istanbul.

I z toho důvodu je jasné, že novou sezonu 2022/2023 odpálí jiní a momentálně to v záložní řadě vypadá na triumvirát Bucha - Kalvach - Sýkora.

Čermáka, jenž byl v minulosti vidět i v barvách Mladé Boleslavi, Hradce Králové či Loko Vltavín, přitom musí v nadcházejícím období zabojovat o nový kontrakt. Ten současný mu totiž běží už jen necelý rok...

"Čermák je dobrý fotbalista, v uplynulé sezoně to měl těžké. Když už se na hřiště dostal, chyběla mu čísla, jeho produktivita nebyla taková, jakou jsme očekávali. Má smůlu, že se zranil a do těžkých zápasů nenaskočil, je to pro něj složitější. Ale je to zkušený hráč, který nám pomůže,“ pronesl na jeho konto před pár dny Michal Bílek, jehož slova vyšla na portálu isport.blesk.cz.

Byť si tedy bude muset počkat, což se zřejmě bude týkat i Václava Pilaře, příležitost by časem dostat měl a pak už to bude jen a pouze na něm.

Doplatí Pilař na velkou konkurenci? I kdyby nenastoupil do prvních zápasů, vytížení bude mít, slibuje Bílek

Zdroj: isport.blesk.cz