Ševci dál pátrají po urostlém chasníkovi, který si dá na záda dva borce. Nyní zkouší Yunise, který nezaujal Zbrojovku

Ševci dál pátrají po urostlém chasníkovi, který si dá na záda dva borce. Nyní zkouší Yunise, který nezaujal Zbrojovku

Zlínský realizační tým stále marně pátrá po novém hrotovém útočníkovi, který by převzal úlohu po někdejším kapitánovi Tomáši Poznarovi. 

Nigerijec Johnson Owusu z Martitima ani Černohorec Nedeljko Kovinič z Bokejl totiž tím pravým ořechovým nebyli. Dost se o tom bavíme," uvedl v rámci interview pro Deník Sport šéf zlínské lavičky Jan Jelínek, jenž bere své svěřence od úterý do soboty na soustředění do Velkých Karlovic.

Na herním kempu i v následném přípravném duelu proti druholigové Líšni si bude chtít proklepnout vytáhlého šestadvacetiletého forvarda Jakuba Yunise, jenž patří Sigmě a na startu léta nezaujal během testu ve Zbrojovce Brno.

Ačkoliv už bývalý člen českých mládežnických reprezentací nasbíral na nejvyšší úrovni řadu startů, 5 ligových branek není na hrotového útočníka zrovna moc a už se skutečně potřebuje chytit.

Ševci jinak pracují i s jinými variantami. "Alternativy máme, to předvedl Vukadinovič. Herně jsme si s tím poradili. Na druhou stranu hledáme řešení. Uvítal bych, kdyby někdo přišel. Útočníků je ale málo. Tu roli sice dokáže plnit Tonda Fantiš, i s vyššími stopery dokáže uhrát souboj, dostat se do hlavičky, dát branku. Chybí nám však urostlý chasník, který si fakt dá dva borce na záda. My jsme Zlín a proti top týmům hrajeme často v defenzivnějším postavení. Když potřebujeme nahoře podržet balon, aby se nám pořád nevracel, je takový typ útočníka platný. S ním bychom aspoň mohli střídat styl hry," uzavřel na iSport.cz čtyřicetiletý trenér.

Zdeněk Grygera, jenž zodpovídá za přestupovou politiku celku ze zlínské Letné, má tak pro zbytek letního přestupového období poměrně jasný úkol. To, že by se mu podařilo nalákat do Baťova města volného hráče typu Tomáše Pekharta, sice není příliš pravděpodobné, leč třeba se mu nějaký zdařilý úlovek podaří...

Natržený zadní stehenní sval připraví ostravského Lischku nejen o Celtic, ale i o start nového ročníku Fortuna:ligy...

Zdroj: isport.blesk.cz