Bale nebere působení v MLS jen jako přípravu na MS: Není to krátkodobá záležitost

Bale nebere působení v MLS jen jako přípravu na MS: Není to krátkodobá záležitost

Waleský fotbalový útočník Gareth Bale vyvrátil spekulace, podle kterých bere působení v americkém klubu FC Los Angeles ze zámořské MLS pouze jako přípravu na letošní mistrovství světa v Kataru.

Reprezentace Walesu se na „mundialu“ představí poprvé od roku 1958. A dvaatřicetiletý bývalý dlouholetý hráč španělského Realu Madrid chce být u toho v té nejlepší formě. V novém týmu hodlá restartovat svou kariéru a pomci mu získat titul. Do budoucna by se pak rád se svou zemí účastnil i dalších velkých šampionátů.

„Stále mám před sebou ještě hodně let kariéry, nepřišel jsem sem jen na 6 nebo 12 měsíců. Chci tu být co nejdéle a hrát co nejlépe. Chci v tomto týmui v této soutěži zanechat svou stopu. Není to pouze krátkodobá záležitost. Působení v tomto klubu je pro mě nejlepší příležitost hrát na následujících evropských šampionátech a možná i na dalších světových turnajích, takže mám v plánu tvrdě na sobě pracovat. Máme spolu velké plány do budoucna a doufám, že nám to vydrží co nejdéle,“ uvedl Bale na adresu svého nového klubu.

Právě Bale toho v minulé sezóně mnoho nenahrál, trápily ho například zdravotní problémy, se kterými bojuje již déle. I přesto kapitán reprezentace Walesu odmítá, že by se přišel do Kalifornie pouze rozehrát a MLS považuje za kvalitní soutěž srovnatelnou s těmi evropskými.

„Zdejší standard se stále zvyšuje. Je to tu ve skutečnosti mnohem lepší, než si lidé v Evropě myslí,“ je přesvědčen rodák z Cardiffu. Toho premiéra v dresu FC Los Angeles stále čeká, protože 8. července v utkání proti městskému rivalovi Los Angeles Galaxy nebyl ani na lavičce náhradníků.

Baleova smlouva s Realem Madrid oficiálně vypršela 30. června. V klubu působil od roku 2013 a v jeho dresu získal 16 trofejí, včetně pěti triumfů v Lize mistrů. V letech 2014 a 2018 svými góly navíc finálové duely evropského poháru číslo jedna rozhodl. V Madridu vytvořil obávané útočné trio spolu s Cristianem Ronaldem a Karimem Benzemou. Jeho anabázi v Realu však často sužovaly zranění a postupně se vytratil ze základní sestavy "bílého baletu". Proto již dlouho dopředu naznačil, že v královském klubu hodlá skončit a odejít.

Zdroj: Šport.sk