Vrba: Kvalita Celtiku je někde jinde. Atmosféra byla úžasná, pokud nas diváci podrží, vrátíme jim to

Vrba: Kvalita Celtiku je někde jinde. Atmosféra byla úžasná, pokud nas diváci podrží, vrátíme jim to
OBSAHUJE VIDEO

Kouč ostravského Baníku Pavel Vrba hodnotil v pozápasovém rozhovoru pro O2 TV Sport přátelské utkání se skotským Celticem Glasgow, které se neslo v duchu oslav sta let existence ostravského klubu.

„Rozdíl byl prostě takový, jaký je výsledek. Hosté prostě byli lepší, byli fotbalovější a zaslouženě vyhráli. Prostě, to je realita,“ komentoval nový kouč Ostravy dotaz, zdali Baníku zhořkly po prohře 4:2 oslavy.

„Dostat čtyři góly asi není úplně optimální. Na druhou stranu, dva z těch gólů nevznikly jenom u stoperů. Byl to prostě těžký zápas pro obranu, protože jsme narazili jsme na soupeře, který tuším vyhrál skotskou ligu a postoupil do Champions League. Ta mužstva jsou tou kvalitou někde jinde,“ nevinil Vrba z porážky se silným soupeřem pouze své svěřence z defenzívy.

A co ukázal Vrbovi výroční zápas? „Na spoustě věcech musíme ještě zapracovat. Ono je to strašně těžké, když hrajete proti soupeři, který má individuality, který v jiných zápasech nepotkáte. A pak se ten rozdíl projevuje. Prostě to tak je,“ vidí kvalitativní rozdíl mezi skotským gigantem a Baníkem osmapadesátiletý trenér.

Toho nadchla výborná atmosféra, kterou fanoušci Ostravy svým fotbalistům při výročním zápase udělali. A zdá se, že Vrba věří, že fans Baníku budou opravdu jakýmsi dvanáctým hráčem… „Pozitivní je ta atmosféra, která je úžasná. Pokud nás fanoušci podrží, tak věřím, že se jim to vrátí v tom, že my budeme hrát dobrý fotbal,“ uvedl někdejší kouč Plzně, Sparty či české reprezentace v rozhovoru.

Na závěr pak Vrba přiznal, že základní sestava pro úvodní kola nového ročníku nejvyšší české ligy ještě nevykrystalizovala. „Ještě ne, máme teď závěrečné soustředění v Polsku a samozřejmě některé věci se už ukazují, ale nemyslím si, že by už bylo rozhodnuto, kdo bude hrát, a kdo ne,“ sdělil Vrba.

Mohl by Lafata pořád pálit ve FNL? Horňákově výběru s Kukučkou, Váchou a spol. nasázela ikona Olešníku dvě branky

Zdroj: fcb.cz