Líšeň se chystá na čtvrtou sezónu mezi profíky, ovšem už bez opor Málka se Ševčíkem. Dokáže zopakovat úspěchy i tak?

Líšeň se chystá na čtvrtou sezónu mezi profíky, ovšem už bez opor Málka se Ševčíkem. Dokáže zopakovat úspěchy i tak?

Již počtvrté ve své historii vstoupí družina Milana Valachoviče do druhé nejvyšší soutěže, ve které si již díky předchozím letům udělala velmi slušnou vizitku. Skromný klub z okraje Brna však posledních týdnech zažívá přestavbu hráčského kádru.

Oproti loňsku mužstvo doznalo několika změn. Chybět bude především kapitán a vytáhlý obránce Ondřej Ševčík, jenž dirigoval nejdřív jenom defenzivní řadu, poté pak už i celý tým a svými výkony si vysloužil přestup do prvoligového Hradce Králové.

Odešel také motor týmu a střelec 11 gólů Jaroslav Málek. Hbitý středopolař byl největší hrozbou pro soupeřovy obrany, avšak nyní již bude oblékat dres Karviné, která o něj stála už delší dobu. 

Další odchody čítají záložníci Stáňa, Krška a Demeter. Prvně zmiňovaný ukončil kariéru a další dva přestoupily do Vyškova a Startu Brno. Útočník TouTou od něhož se čekalo, že nahradí Jan Silného pokračovat dále také nebude.

Změny v kádru směřují však i dovnitř mančaftu. Z ne příliš povedeného hostování na Žižkově se vrací rychlonohý Reteno Elekana, aby zvedl konkurenci na křídlech.

Známá tvář Adrián Čermák se zase po dvou a půl letech strávených ve Zbrojovce Brno vrátil zpět do Líšně, aby zkvalitnil spíše středovou řadu, buď z pozice šestky nebo klasického středopolaře, není mu však cizí ani hra na stoperu.

Návrat na známá místa se týká také záložníka Pavla Sokola, který se vrací do Brna po delší anabázi na Pardubicku.

Do útoku s více jak 50 starty ve FNL přišel Pavel Vandas, jenž začínal s fotbalem ve Slavii Praha. Na testech je ještě pětadvacetiletý stoper Adam Laczkó, jenž ve vzájemném zápase Líšně s juniorkou Slovanu Bratislava zaujal kouče Valachoviče na tolik, že ho přizval na zkoušku do přípravy.  

V dosavadních pěti přátelských zápasech vyšli "Marvani" třikrát střelecky na prázdno. Síť se jim podařilo rozvlnit pouze v utkáních s rezervou Slovanu a Pohořelicím z krajské soutěže.  Z toho je zřejmé, že Líšeňské zlobí střelecká produktivita, na které mohou zapracovat i v příštích přípravných duelech ve kterých je postupně čeká Zlín a Hostouň.

Od první startovací sezóny (2019/20) ve druhé lize začíná Brněnský celek v pořadí již čtvrtý ročník. Ovšem základní osa týmu (Ševčík, Kučera, Málek, Silný) na které mužstvo předchozí tři roky stálo je fuč a začíná tak nová etapa.

Dokáže Líšeň navázat na minulá umístění i bez klíčových opor? 

Agent, který již přivedl do Česka Simu či Condeho, dohodil Kováčovi do Táborska nový expres ze Senegalu...

Papadopulose nic nebolí: Jakýmkoliv způsobem chci pomoct k návratu do ligy, končit sestupem jsem nechtěl