Kde zakotví Pépé? Z Londýna se nabízí několik směrů, včetně setrvání na Ostrovech

Kde zakotví Pépé? Z Londýna se nabízí několik směrů, včetně setrvání na Ostrovech

Budoucnost sedmadvacetiletého francouzského legionáře Nicolase Pépého by neměla být od další sezóny spojená s Arsenalem. Příchod ze srpna roku 2019 z Lille za rekordní klubový poplatek 79 milionů eur nevyšel dle očekávání a vedení londýnského klubu s ním chce rozvázat spolupráci. Z jeho odchodu by Gunners rádi alespoň zmírnili ztrátu, i když velký balík zřejmě do klubové pokladnice nepřiputuje.

Podle informací španělského deníku Diario de Sevilla je Nicolas Pépé předmětem zájmu hned celé řady obdivovatelů, kteří si jej umí představit ve svých řadách. Kromě tamního klubu je tak ve hře i několik dalších zájemců a očekává se, že Arsenal vyjde vstříc tomu, kdo nabídne nejvyšší nabídku.

Ofenzivní tvář Arsenalu byla s odchodem spojována už během jara, přestože anglický gigant tušil, že i další útočné opory jsou již jednou nohou z klubu venku. Aktuálně je ale zřejmé, že by se jeho uvolnění nebránil, pokud bude opačným směrem zasláno požadovaných 25 milionů eur.

Pépé je i přes nepříliš zářné období v Londýně stále žádaným artiklem. Několik světlých momentů je možné registrovat a ve 112 soutěžních zápasech za Gunners se může pochlubit 27 góly a 21 asistencemi. Pro hráče, který se na mezinárodní úrovni rozhodl reprezentovat Pobřeží Slonoviny, se nabízí několik variant. Kromě výše zmíněné Sevilly je ve hře také Lyon či Marseille, ale taktéž anglický Leeds United, který v něm vidí náhradu za Raphinhu.

Zdroj: diariodesevilla.es

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.