Trpišovský: V tuto chvíli to někomu může připadat jako výlet, ale pro nás je to soutěžní duel, který půjde v televizi

Trpišovský: V tuto chvíli to někomu může připadat jako výlet, ale pro nás je to soutěžní duel, který půjde v televizi

Pražská Slavie začíná ve čtvrtek boj o účast v dalším ročníku Konferenční ligy. V rámci druhého předkola stojí v cestě soupeř z Gibraltaru, který nemá velký věhlas, ale i tak je tým z Edenu v pozoru, neboť si uvědomuje, že podcenění soupeře by mohlo být trestuhodné. Na jihu Španělska je čeká St Joseph's a zkušený kouč Jindřich Trpišovský před zápasem potvrdil, že jeho svěřenci si půjdou od úvodních minut pro výhru.

Na čtvrteční bitvu neodcestovalo několik hráčů včetně Petra Ševčíka nebo Stanislava Tecla. Sešívaní se snažili poskládat aktuálně nejsilnější tým, který proti soupeři z Gibraltaru nezaváhá. „Vycházeli jsme z aktuálního stavu, jsme limitovaní počtem hráčů, které na soupisku můžeme dát. Je to jen na tenhle dvojzápas a pak budeme tvořit novou soupisku. Máme určitý program vzhledem k lize, ještě v neděli máme přípravný zápas. Chceme mít hráče nějak vytížené, třeba Petr Ševčík dotrénovává určité věci. Dali jsme přednost hráčům, které chceme vidět v tomhle dvojzápase, a hráčům v trestu, abychom je měli k dispozici na další předkola,“ nechal se slyšet kouč pražské Slavie.

Sestava by mohla být podobná jako té, která si před pár dny odbyla generálku proti Puskás FC. Trenér má jasno, které hráče chce proti pohárovému soupeři využít a hráče v kabině varoval, aby čtvrtečního soupeře nepodcenili. „Nějaké materiály jsme měli, bavíme se o tom. Ještě máme čas se připravit. Vycházíme z jejich odvetného utkání v Irsku. Připravili jsme se na to, že budou hrát na čtyři obránce, ale můžou to změnit vzadu na pět. Velká změna bude umělá tráva i míče, které mají specifickou značku. Zápas může ovlivnit i počasí a vlhkost vzduchu. To jsou všechno věci, se kterými do zápasu počítáme, tak abychom do utkání vstoupili co nejlíp a zvládli ho,“ pokračoval Trpišovský na tiskové konferenci.

Nálada v táboře českého klubu je dobrá a nikdo nepochybuje, že Slavia postoupí do dalšího předkola Konferenční ligy. Dalším případným soupeřem by byl řecký Panathinaikos. „Dobrá věc na tom je, že je tady velké vedro a vlhkost. Za čtrnáct dní to v Aténách má být ještě horší, takže je to pro nás dobrá příprava, co se týče prostředí. V tuhle chvíli to někomu může připadat jako výlet, ale pro nás je to soutěžní zápas, který se bude vysílat v televizi. My si to uvědomujeme, nechceme nic podcenit a chceme se soustředit na náš výkon, abychom si vytvořili dobrou pozici do odvety. Bude to o hlavě a nastavení týmu. Jsem zvědavý, v jaké intenzitě dokážeme to utkání odehrát. Oni budou dělat všechno pro to, aby hra neměla moc velký spád, brankář byl schopný mezi výkopy natáhnout čas na minutu a půl. Víme, že budeme určovat ráz toho zápasu, budeme se tlačit do koncovky a hrát ofenzivně,“ dodal kouč Slavie.

Z Potočného cítím velkou chuť něco ještě dokázat. Návrat Basseyho nebyl vůbec téma, říká kouč Dynama Weber

Zdroj: slavia.cz