Viking je podle Filla na vzestupu: V klubu je výborná atmosféra, lidi ho podporují, jasným favoritem je v mých očích ale Sparta

Viking je podle Filla na vzestupu: V klubu je výborná atmosféra, lidi ho podporují, jasným favoritem je v mých očích ale Sparta

Spartu čeká v rámci druhého předkola Konferenční ligy soupeř, který se prezentuje zajímavou hrou a vsází na mladé hráče. Norský Viking není ale úplnou neznámou, neboť někteří hráči v tamní nejvyšší soutěži působili, jako třeba zkušený záložník Martin Fillo. Podle jeho názoru je český klub favoritem, přestože je soupeř na vzestupu a nejen fanoušky ve svém městě díky vzestupné formě pobláznil.

Šestatřicetiletá tvář Zlína působil v roce 2008 v norské nejvyšší soutěži tři roky v barvách Vikingu, který stojí v cestě Spartě do dalšího předkola Konferenční ligy. I proto po losu volal do skandinávské země bývalému sousedovi, aby zjistil, jak je český klub vnímán.

„Přímo v klubu už známé nemám, ale pořád si voláme s bývalým sousedem, občas se i navštívíme. Udělal jsem si v Norsku přátele, s nimiž jsem v kontaktu pořád. Moc se mi tam líbilo, bylo super tuhle zemi poznat. Pro mě i pro mou tehdejší přítelkyni a nynější manželku to byla obrovská zkušenost, protože jsme se tam vydali, když nám bylo dvaadvacet let. Strávili jsme tam tři krásné roky,“ nechal se slyšet Fillo v rozhovoru pro sport.cz.

Už za jeho působení byl Viking na vzestupu a vypracoval se do role jednoho z nejlepších klubů norské ligy. „Když jsem tam přišel, boom byl veliký. Sezonu před mým příchodem skončil Viking na třetím místě, přišlo spoustu posil, očekávání byla velká. Ve městě byl Viking populární. Co jsem slyšel, tak i teď je v klubu výborná atmosféra. Viking je na vzestupu, lidi ho podporují,“ pokračoval zkušený záložník.

Po losu volal bývalému sousedovi, aby se na nadcházejícího soupeře Sparty optal. „Když Viking dostal Spartu, hned jsem bývalému sousedovi psal. Trošku jsem se ptal na aktuální situaci. Myslím, že Sparta je velký favorit, přestože Viking má docela dobrou formu. Soused mi říkal, že Viking angažoval mladého ředitele, že poslední roky prodávají největší hvězdy, dávají šanci mladým hráčům a vyplácí se jim to. Minulou sezonu skončili na třetím místě, klub je celkově na vzestupu, všichni ve městě mají radost. Myslím, že Sparta by měla mít kádr na papíře kvalitnější, podle všeho má i daleko větší rozpočet. V mých očích je jasným favoritem,“ dodal Fillo pro sport.cz.

Letenský nováček Sørensen: Chci vyhrát se Spartou nějaké trofeje a také chci hrát evropské poháry, to by byl další sen

Zdroj: sport.cz