Chelsea nezvládla penalty, Arsenal splnil povinnost, City táhl De Bruyne, kanonádu Bayernu řídili i Mané a De Ligt

OBSAHUJE VIDEO

Do kolotoče letních příprav už se zapojil i anglický šampion Manchester City, který si v texaském Houstonu poradil s mexickou Américou 2:1.

Všechny branky padly již v prvním dějství, s tím, že Citizens triumfovali díky dvěma přesným zásahům zkušeného belgického reprezentanta De Bruyneho. Jeho druhou trefu mu mimochodem připravil Mahrez.

Byť Josep Guardila udělal během devadesáti minut hned sedm změn, hned šest hráčů z nominace si nakonec nezahrálo a to i včetně letní superposily Haalanda.

První duel léta absolvoval i dvaatřicetinásobný mistr bundesligy Bayern Mnichov, který dorazil do Washingtonu vypráskat tamní D.C. United.

Julian Nagelsmann mohl mít radost, neboť se zapsali do střelecké listiny i čerstvé letní posily Mané a De Ligt, s tím, že o zbylé trefy se v rámci výsledku 6:2 postarali Sabitzer, Gnabry, Zirkzee a Müller, jenž pečetil výsledek ve druhé minutě nastavení.

To Arsenal zaznamenal již svou třetí letní výhru, když po Norimberku a Evertonu přetlačil na Floridě místní Orlando City poměrem 3:1.

V barvách kanonýrů střelecky zaúřadovali Martinelli, Nketiah a Nelson, jehož vybídl ke skórování Saka. Zahrál si i londýnský navrátilec Bellerín a poprvé od příchodu se neprosadil Gabriel Jesus, jenž však odehrál jen pětačtyřicet minut druhé půle.

To Chelsea v Severní Karolině s domácími Charlotte prohrála na pokutové kopy a to po výsledku 1:1. Na rozstřel přitom vůbec nemuselo dojít, neboť po trefě Pulišiče Blues vedli až do 92. minuty, kdy se podařilo z penalty srovnat Riosovi.

Pokud jde o rozstřel, hráči Charlotte nechybovali ani jednou, což platilo i pro Havertze, Chilwella a Sterlinga. Svůj kop však zahodil Gallagher, jenž se snaží zaujmout manažera Tuchela po návratu z Crystal Palace.