Přijel, viděl a deklasoval. Liverpool nedal Lipsku žádnou šanci a drahá posila dala během 45 minut zapomenout na Maného

OBSAHUJE VIDEO

Devatenáctinásobný vítěz Premier League z Anfield Road sice zahájil zápasové léto vysokou prohrou s Manchesterem United (0:4), ovšem od té doby zařadil vyšší rychlost.

Po skalpu Crystal Palace (2:0) udržel čisté konto i proti Red Bullu Lipsko, jehož v jeho vlastní aréně rozložil po jasném výsledku 5:0.

Bezkonkurenčně největší hvězdou přátelského střetu byl ofenzivně laděný Darwin Núňez, jenž sice odehrál jen druhých pětačtyřicet minut, ale i tak se mu podařilo zaznamenat čtyři přesné zásahy.

Třiadvacetiletá uruguayská posila z portugalské Benfiky za 75 milionů eur by se mohla Reds začít vyplácet okamžitě a Sadio Mané by mohl být velmi brzy zapomenut.

"Skvělá koncovka, skvělá rychlost a jak hraje tělem. Soupeři to s ním budou mít těžké," chválil jihoamerického ostrostřelce třicetiletý zadák Joel Matip.

Dlouholetý anažer letošního finalisty Ligy mistrů Klopp tentokráte provedl jedenáct změn, s tím, že skóre otevřel Mo Salah, který jistě bude za pár dní ohrožovat také Salzburg.