Plán Barcelony, jak přežít ekonomické problémy? Získávání posil a fungování klubu má zajistit prodej práv na La Ligu

Plán Barcelony, jak přežít ekonomické problémy? Získávání posil a fungování klubu má zajistit prodej práv na La Ligu

Hned 10 procent televizních práv z La Ligy na následujících 25 let prodal nedávno klub z Camp Nou. Od společnosti Sixth Street za to finančně nezdravý slavný klub vyinkasuje 207,5 miliónů eur (asi 5,9 miliard korun). Dohoda má katalánskému klubu umožnit pokračovat v získávání dalších posil pro nadcházející sezónu.

Barcelona se po finančních problémech zapříčiněných nezdravou přestupovou politikou snaží získat zpět finanční kapitál. Loni v srpnu prezident klubu Joan Laporta uvedl, že audit po předcházejícím vedení odhalil celkové dluhy klubu ve výši 1,35 miliardy eur. Proto také Barcelona loni v létě nemohla zaregistrovat dohodu s argentinským kapitánem Lionelem Messim, protože si ho prostě nemohla dovolit ani v případě výrazného snížení platu. Messi se poté dohodl na spolupráci s francouzským PSG.

A v rámci zlepšení finanční stránky klubu Barcelona nedávno prodala společnosti Sixth Street 10 procent televizních práv z La Ligy na následujících 25 let za 207,5 miliónů eur. „Celkově dostane Sixth Street až 25 procent klubových televizních práv z La Ligy na následujících 25 let,“ uvedlo vedení Katalánců. Díky tomu nyní klub ze stadionu Camp Nou může pokračovat v získávání dalších posil na blížící se sezónu 2022/2023.

Právě slavný katalánský klub nedávno úspěšně dotáhl nákup dvou fotbalistů, o které dlouho usiloval. Jde o Brazilce Raphinha a nyní již bývalou hvězdu Bayernu Mnichov Roberta Lewandowskiho. Oba nákupy provázely problémy, protože ani jeden z prodávajících klubů (anglický Leeds United a německý Bayern Mnichov, pozn. red.) nechtěl zadluženému klubu na dohodu lehce kývnout.

Zdroj: fcbarcelona.com

Zákaz používání smartphonů. Galtier pro fotbalisty PSG připravil nová přísná pravidla

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.