Vrba už je pár týdnů velice mile překvapen z Tijaniho. Standardní situace Baníku si však představuje trošku jinak...

Vrba už je pár týdnů velice mile překvapen z Tijaniho. Standardní situace Baníku si však představuje trošku jinak...

Baník výsledkově zvládl svou generálku s druholigovou Karvinou, jíž přetlačil 2:1 a Pavel Vrba už se tak může plně soustředit na první ligové kolo nového ročníku 2022/2023, které zavane do Ostravy Sigmu Olomouc.

Jak je spokojen s tím, co se slezským týmem během posledních pár týdnů dokázal udělat? "Já jsem především převzal mužstvo, které bylo dobře připravené. Myslím si, že Baník má za sebou velice kvalitní sezonu a trenér Galásek odvedl u týmu skvělou práci. Já bych chtěl na tu jeho práci jen navázat. Mužstvo bude dobře připraveno, pokud se nám podaří postoupit do finálové skupiny, tak pak uvidíme, v jaké situaci budeme. Takže ještě jednou, mužstvo bylo dobře připravené, dobře vedené a já jsem rád, že jsem mohl takové mužstvo převzít," informoval na webu fcb.cz osmapadesátiletý šéf prvoligové značky z Bazalů.

Svému výběru by však nepochybně rád vštípil hlavně své myšlenky. "Bylo zpočátku určité období, kdy jsme se tomu moc nevěnovali, teď už posledních deset dní ano. Hlavně na soustředění v Polsku jsme se těm věcem věnovali hodně. A poslední týden bude o dalších věcech, které jsme ještě nedělali. I standardní situace si představuju trošku jinak, než jak jsme je hráli třeba proti Karviné," upozornil na klubovém webu bývalý stratég Sparty i Plzně.

Jednou z nových opor by mohl být jednadvacetiletý nigerijský útočník Muhamed Tijani, jenž už patří Baníku zhruba tři roky, ale v poslední době ho bylo možno zastihnout v Třinci, Karviné i Táborsku. "V zápase s Karvinou mě nepřekvapil, ale překvapil mě, kdy jsem do Baníku přišel. Od toho okamžiku jsem jím překvapen velice mile. Teď už mě jen utvrzuje v tom, co jsem na něm uviděl, když jsem ho po mém příchodu do Baníku viděl poprvé," chválil na fcb.cz Vrba, jenž ve zmíněné poslední přípravě nemohl využít čtyřlístek Laštůvka, Almási, Lischka a Takács.

Šeterle: Pojďme v Česku přejít na systém jaro-podzim. Švédům, kteří Čechy vyřadili z MS, to funguje

Zdroj: fcb.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.