Tetteh se po dvou letech rozloučil se Süper Lig a má před sebou novou výzvu v podobě ostrovní Championship...

Tetteh se po dvou letech rozloučil se Süper Lig a má před sebou novou výzvu v podobě ostrovní Championship...

Čerstvě pětadvacetiletý exsparťanský útočník Benjamin Tetteh, jenž dříve prošel také Standardem Lutych nebo Yeni Malatyaspor, se stal poslední letní posilou Hullu City. 

Na nové ostrovní adrese se ostřílený forvard, který strávil poslední dvě sezony na turecké půdě, kde se rozloučil se čtrnácti soutěžními brankami, dohodl na dvouleté smlouvě s opcí na další rok.

"S potěšením oznamujeme příchod útočníka Benjamina Tetteha coby volného hráče. Podepsal s námi dvouletou smlouvu, klub má opci na rok navíc," zaznělo na serveru wearehullcity.co.uk.

Po úspěšně zvládnuté zdravotní prohlídce už se ofenzivní ghanský fotbalista, jenž na české mapě prošel také Slováckem i Bohemians 1905, zapojil do tréninků mužstva z MKM Stadium pro více než 25 tisíc diváků.

Poslední přípravu léta tigrů proti Peterborough United (0:3) nový svěřenec známého Gruzínce Shoty Arveladzeho ještě nestihl, nicméně na začátek nového sezony Championship proti Bristolu City už by měl být připraven.

V útoku Hullu, kterým prošel pár let zpět také další exletenský borec Ondřej Mazuch, bude po Kolumbijci Estupiňánovi, jemuž je ale také pořád jen 25 let, druhým nejstarším.

Pudil se vrací do Anglie! Na šanci dlouho čekat nebude, měl by nastoupit už v předkole FA Cupu

Zdroj: wearehullcity.co.uk