Horejš o Chramostovi: Říkal jsem mu, ať na Bohemku zapomene, že je teď tady a na hostování půjdou jiní

Horejš o Chramostovi: Říkal jsem mu, ať na Bohemku zapomene, že je teď tady a na hostování půjdou jiní

I když to vypadalo, že bude Jan Chramosta i v příští sezoně kolegou Davida Puškáče nebo Tomáše Necida v Ďolíčku, nakonec bude bojovat po boku Václava Sejka či Dávse Ikauniekse na Střelnici.

To vše i přesto, že na startu letošní letní přípravy nejlepší střelec v historii domácího poháru uvedl, že by si přál pokračování u Botiče a také samotní klokani z Vršovic přiznali, že o něj budou usilovat.

Sportovní úsek Jablonce, který během léta odešel poražen ze všech čtyř přípravných duelů, však další oslabení ofenzivy zamítnul. "Jestli měl Jablonec nějaký problém, bylo to se střílením gólů. Nejsme v situaci, abychom si mohli dovolit pustit útočníka, který je schopný vstřelit gól. Nechceme se zbavovat hráče, který v minulé sezoně dal 7 gólů a na 5 jich nahrál," citoval web sport.cz slova trenéra Davida Horejše.

Do zlínského prostředí tak putoval sedmadvacetiletý Jan Silný, který přitom dorazil do Jablonce před půl rokem z Líšně. Nikdo další už by mávat zelenobílé kabině neměl...

"Říkal jsem mu, ať na Bohemku zapomene, že je teď tady a na hostování půjdou jiní. Chceme mít dostatek útočníků, aby byla konkurence. Na jeden post jsme měli čtyři útočníky. Přišel Sejk, kterého jsme chtěli, a je tady Ikaunieks a Chramosta. Siilný prostor v zápasech nedostával, takže jsme rádi, že jsme se dohodli. Nechat si chceme zmíněné tři útočníky. Věřím jim, že góly dávat budou a pomůžou Jablonci k lepšímu umístění než v minulé sezoně," pokračoval exkouč Dynama České Budějovice, jehož názor publikoval web sport.cz.

Velmi pikantní start nového ligového ročníku proti Bohemians 1905 však zkušený forvard s historií v Mladé Boleslavi i Plzni možná vůbec nestihne. Kvůli potížím s kotníkem se ostatně neúčastnil ani generálky.

Francouz Tiéhi si stále zvyká na slávistický styl, byl zvyklý hrát na trochu menším prostoru...

Zdroj: sport.cz