Po domluvě s Horejšem a vlastním uvážení jsem chtěl odejít. Ozval se Zlín a jsem za to hrozně rád, září Silný

Po domluvě s Horejšem a vlastním uvážení jsem chtěl odejít. Ozval se Zlín a jsem za to hrozně rád, září Silný

Zatímco ostříleného forvarda Jana Chramostu Jablonec do Bohemians Praha 1905 neuvolnil, jeho o pár let mladšího ofenzivního kolegu Jana Silného do FC Trinity Zlín už pustil.

Sedmadvacetiletý hrotový útočník s poutavou minulostí v druholigové Líšni dorazil na zlínskou Letnou ze severočeské Střelnice na půlroční hostování do 31. 12. 2022.

V novém prostředí bude chtít navázat na své období v MSLF, respektive Fortuna:národní lize, v nichž během 174 vystoupení nasázel 115 branek.

V elitní lize už to z pohledu rodáka z Uherského Hradiště taková sláva nebyla, o čemž svědí jedna vstřelená branka a jedna gólová asistence během 14 startů, nicméně zlínský funkcionář Zdeněk Grygera věří, že by mohl mít na Moravě lepší čísla, než tomu bylo v zelenobílých barvách Jablonce.

"Celou přípravu jsem absolvoval v Jablonci, kde bylo pět útočníků. Po domluvě s trenérem Horejšem a vlastním uvážení jsem chtěl odejít. Ozval se Zlín a já jsem za to byl hrozně rád, jelikož z tohoto kraje pocházím a vždy jsem se sem velmi rád vracel. Vše se zrodilo hodně rychle. Co se týká cílů ve Zlíně, určitě bych se chtěl s týmem pohybovat co nejvýše a zároveň pomáhat góly i asistencemi, což se od útočníka očekává," uvedl těsně po příchodu do Baťova města nový svěřenec Jana Jelínka, který jako své přednosti uvádí hlavně sílu, rychlost a dobré zakončení.

Přesně tyto atributy se budou ševcům hodit hned v prvním kole Fortuna:ligy proti Mladé Boleslavi.

Vlkanova zůstává na východě Čech: Prožíval jsem to, jsem prostě tady a vždy udělám na hřišti nejvíc, co mohu

Zdroj: fctrinityzlin.cz