Co říká trenér Šeriffu Tiraspol před utkáním s Viktorií Plzeň?

Co říká trenér Šeriffu Tiraspol před utkáním s Viktorií Plzeň?

Viktoria Plzeň rozstřílela HJK Helsinky v poměru 7:1 a postoupila tak do další fáze předkol o Ligu Mistrů. V dalším kole potká Šeriff Tiraspol. Co na dalšího soupeře říká tamní trenér Stjepan Tomas?

Když se v úterý odehrával zápas mezi Viktorií Plzeň a HJK Helsinky, oba týmy věděly, že pokud dokáží postoupit, zahrají si se Šeriffem Tiraspol. Pro HJK to dopadlo katastrofálně, jelikož je Plzeň rozstřílela na maděru.

Postup do další části však nemohl nekomentovat trenér týmu, který Viktorii čeká. "Viktoria je hodně slušný tým, ale v první řadě musíme postupně zvyšovat kvalitu vlastní hry. Stanovili jsme si cíle a jdeme krok za krokem. Samozřejmě sníme o tom, že zase postoupíme do skupiny Ligy mistrů," komentoval danou situaci Tomas. )

"Do útoku jsme přivedli nového hráče Tejana. Musí se tady adaptovat, ale doufáme, že nám pomůže. Měli jsme dost gólových příležitostí, ale tohle je vlastně nový tým a potřebuje čas. Nejdůležitější je, že jsme ve čtyřech zápasech ani jednou neinkasovali," doplnil Tomas tiskovou konferenci. 

"Pocházím z bývalé Jugoslávie. Narodil jsem se v Bosně a dobře znám Zrinjski i Maribor. Bosenskou a slovinskou ligu samozřejmě sleduji. Nejdůležitější je, že jsme vyhráli a vyřadili tyto silné soupeře," dodal Tomas na konec tiskové konference po vítězství a postupu dále.

Pro Viktorii nepůjde o lehkou záležitost, avšak nesplnitelný úkol to nebude ani náhodou. Tiraspol tíží efektivita v ofenzivě a toho by družina kolem Michala Bílka mohla využít. Pokud nebude tvořit zbytečné chyby, nemusela by to pro ni být konečná v soutěži.