Kvintet faktorů, které rozhodly o hrůzostrašném vstupu Sparty do nové sezóny

GLOSA

Srdce každého fanouška dostalo další ostrý zásah do svého středu, český koeficient pak pláče nad pravděpodobným prohloubením ztráty na konkurenci. „I když je to rival, je to český tým," okomentoval selhání Sparty v předkole Konferenční ligy kouč Slavie Jindřich Trpišovský. Tušící, že toto vyřazení může mít neblahý vliv i na ostatní české kluby. V čem tkví na Letné problém, že start nové sezóny dopadl jako ze strašidelného hororu a postup přes papírově slabšího soupeře nakonec nevyšel?

4) Chybí vůdce, dirigent, který by vzal odpovědnost na svá bedra

Sparta nemá vůdce, lídry. Ladislav Krejčí mladší je zraněný a jeho důrazný hlas ve spojení s kapitánskou páskou chybí. Ve středu pole jsou mladí hráči s potenciálem, kteří ale zatím nedorostli do role dirigentů. Mnozí si pokládali otázku, zda konec Dočkala nebyl předčasný, že by jeho zkušenosti a klid v záloze mohli být řešení na defenzivní val Vikingu.

Chybělo i sebevědomí v útočné fázi. Někdo, kdo by se nebál riskovat, pokusit se o průnik a zakončení. Kuchta byl osamocený, neměl moc s kým spolupracovat. Nabízelo se možné řešení pro odvetu, zkusit to od první minuty se dvěma útočníky.