Kvintet faktorů, které rozhodly o hrůzostrašném vstupu Sparty do nové sezóny

GLOSA

Srdce každého fanouška dostalo další ostrý zásah do svého středu, český koeficient pak pláče nad pravděpodobným prohloubením ztráty na konkurenci. „I když je to rival, je to český tým," okomentoval selhání Sparty v předkole Konferenční ligy kouč Slavie Jindřich Trpišovský. Tušící, že toto vyřazení může mít neblahý vliv i na ostatní české kluby. V čem tkví na Letné problém, že start nové sezóny dopadl jako ze strašidelného hororu a postup přes papírově slabšího soupeře nakonec nevyšel?

3) Nalomená psychika, ztráta sebedůvěry

V obou duelech začala Sparta aktivně a tlačila se k vápnu soupeře. Jeho precizní obrana ji však postupem času frustrovala, dostávala pod tlak a následný zmar byl všudypřítomný. Z letenských hráčů bylo cítit, že s tlakem neumí moc pracovat. Chuť jít za vítězstvím vystřídal strach z vyřazení, který se nakonec potvrdil.

V odvetě postupem času většině hráčů ztěžkly nohy, hlava začala generovat kolotoč myšlenkových pochodů, spíše kontraproduktivních. Vyřazení tomu rozhodně nepomůže. Bude zajímavé sledovat, zda se Sparta dokáže z této ledové sprchy rychle oklepat. Nejisté to nebylo jen směrem dopředu, ale i strážce tří tyčí Holec nebyl zachycen ve své nejlepší formě.